Jak i gdzie szukać okazji z Chin? Poradnik

Serwisy, takie jak Aliexpress czy Alibaba, to ulubione miejsca w internecie wielu łowców perełek w superniskich cenach – także z Polski. Dziś na blogu zastanowimy się, jak i gdzie szukać okazji z Chin, a także podpowiemy, jakie kategorie produktowe były dotychczas najczęściej sprowadzane stamtąd do naszego kraju. 

Okazje z Chin dla prywatnych kupujących i hurtowników

Jeśli chodzi o chińskie platformy zakupowe, to inne są dedykowane prywatnym kupującym, sięgającym po jedną maksymalnie kilka sztuk towaru, a inne hurtownikom lub profesjonalnym importerom, którzy zamawiają asortyment liczony w setkach lub nawet tysiącach. Popularne serwisy sprzedażowe z okazjami z Chin dla prywatnych kupujących to Aliexpress, Banggood, Gearbest, Geekbuying, DHGate i Tomtop. 

Serwisy z okazjami z Chin, skierowane do hurtowników i importerów z Chin bywają zbieżne z listą dla dla prywatnych kupujących. Platformy, jak Alibaba i Aliexpress, nie działają wyłącznie w modelu B2C, ale także – a raczej przede wszystkim (mowa o platformie Alibaba) – B2B. Z kolei na stronie Aliexpress można także znaleźć bezpośrednich producentów lub pośredników producentów – najlepiej nawiązać kontakt za pomocą najpopularniejszego w Chinach komunikatora, czyli WeChat, by dopiąć szczegóły takiej współpracy. Wielu dostawców i hurtowników ze stron typu Aliexpress bez trudu porozumiewa się w języku angielskim, nie trzeba zatem znać chińskiego czy mandaryńskiego. 

inne, popularne serwisy skierowane do hurtowników to Dhgate czy GearBest, a także 1688 – polecamy szczególnie tę ostatnią propozycję. Dlaczego? Bo 1688.com ma największy wybór chińskich produktów i producentów i dużo korzystniejsze ceny niż Alibaba czy Aliexpress – o około 15% niższe. Strona dedykowana hurtownikom – wielu sprzedawców najpopularniejszych chińskich platform zakupowych, jak Alibaba, zaopatruje się właśnie na 1688.com. Przygotowaliśmy użyteczną instrukcję wideo, jak korzystać z tej platformy zakupowej – zachęcamy do obejrzenia:

Jak szukać okazji z Chin?

Pierwszy pomysł, jak szukać okazji z Chin podczas e-zakupów, to skorzystanie z możliwości przefiltrowania asortymentu i wyświetlenie bestsellerów. Bardzo często coś, co się najlepiej sprzedaje, inspiruje do zakupów innych. Radzimy uważać na oferty promowane, które wyświetlają się nad innymi – nie zawsze jest to produkt w najlepszej cenie. Warto sprawdzać oceny danego sprzedawcy lub e-sklepu – jeśli negatywnych opinii jest dużo, to lepiej zrezygnować z zamówienia i znaleźć kogoś bardziej zaufanego. Znaczenie ma także historia konta – jeśli zostało ono założone raptem parę dni temu i nie ma jeszcze żadnych lub prawie żadnych ocen, to także lepiej wstrzymać się z zakupami. Na stronach typu Aliexpress są sekcje, jak Weekly Bestselling i Hot Products – to także cenne wskazówki, co zamawiają inni i być może inspiracja, by znaleźć wyjątkową cenową okazję z Chin. 

Gdzie szukać okazji z Chin?

Istnieje wiele stron, grup na Facebooku i serwisów-agregatorów, które zbierają w jednym miejscu wszystkie atrakcyjne cenowo produkty, kody rabatowe i zniżki (w Polsce ogromną popularnością cieszy się strona Pepper, gdzie jedną z zakładek są wyselekcjonowane okazje prosto z Aliexpress). Warto w serwisach społecznościowych, jak Facebook, szukać fanpage’y (np. Tanio z Chin. Najlepsze okazje i kupony)  i zamkniętych grup (niekiedy dołączenie do takiej społeczności wymaga uzupełnienia ankiety lub odpowiedzi na kilka pytań od administratorów tej grupy) i regularnie monitorować pojawiającą się tam zawartość  Co istotne takie strony w dużej mierze opierają się na aktywności, inicjatywie i zaangażowaniu użytkowników, którzy sami dzielą się znalezionymi okazjami. Na przytaczanej już wcześniej stronie Pepper część kodów rabatowych i zniżek publikują członkowie społeczności, a pozostałe edytorzy serwisu. 

Okazje z Chin dla prywatnych kupujących i hurtowników

Okazje z Chin – chcesz zacząć ich import? Skontaktuj się z nami!

Jeśli wpadł Ci w oko jakiś produkt z popularnej, chińskiej strony i zastanawiasz się, jakie byłyby koszty sprowadzenia większej jego partii i sprzedaż w Polsce, skontaktuj się z nami – wycenimy taką usługę, przedstawimy ofertę i wszystkie kluczowe informacje na ten temat. Przypominamy także, że jeśli nie możesz znaleźć produktu, który chcesz importować lub linku do aukcji czy zdjęcia, to zrobimy to za Ciebie. O tym, co importować z Chin, opisywaliśmy już na naszym blogu – zachęcamy do lektury. 

Według danych pochodzących od  Ambasady RP w Pekinie w 2016 roku produkty, których import z Chin był najpopularniejszy, to m.in. maszyny i urządzenia elektryczne oraz ich części, rejestratory i odtwarzacze dźwięku, maszyny i urządzenia mechaniczne oraz ich części, odzież i dodatki odzieżowe z dzianiny i innych materiałów, zabawki, gry i artykuły sportowe, przyrządy medyczne i fotograficzne, obuwie, tworzywa sztuczne i artykuły z nich oraz wyroby z żeliwa i stali.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *