FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Przygotowaliśmy infografiki, które obrazują proces realizacji zamówienia z naszą firmą. Jedna z nich obrazuje usługę kompleksową, druga zaś usługę transportową. Usługi te różnią się zakresem odpowiedzialności, wiedzy i ryzyka – w przypadku usługi transportowej to Ty jesteś odpowiedzialny za dostarczenie dokumentacji do odprawy celnej i w myśl przepisów to Ty jesteś importerem. W przypadku usługi kompleksowej na towar otrzymujesz polską fakturę VAT (wtedy to my jesteśmy importerem).

Schemat realizacji zamówienia
Schemat realizacji zamówienia - usługa transportu

Znajdziesz je na wielu popularnych stronach, np. Alibaba.com, Aliexpress.com, 1688.com. Możesz jednak przesłać nam link do polskiej oferty – ofertę chińską znajdziemy dla Ciebie my.

Nasze minimum logistyczne wynosi 3500 zł brutto. Jest to minimalna kwota zamówienia, które dla Ciebie zrealizujemy. W tej kwocie mogą się zawierać różne produkty od różnych dostawców – kompletujemy zamówienia w naszym magazynie w Guangzhou.

Nasza prowizja wynosi zazwyczaj 5-20% wartości zamówienia. Jest ona dobierana indywidualnie. Wiemy, że bardzo często chcesz zarobić na imporcie – dbamy o to, by nasza cena pozwoliła Ci na zamówieniu zarobić.
Prowizja jest zależna od wartości zamówienia oraz gabarytu.

Produkty wysyłamy drogą morską, drogą kolejową oraz drogą lotniczą (to najdroższy sposób wysyłki). Jeśli Twój produkt posiada duży gabaryt (np. 40x30x20 cm), to jego wysyłka drogą lotniczą będzie kosztowna – w takiej sytuacji lepiej wybrać wysyłkę morską, która będzie dużo tańsza.

Minimalna ilość zamawianych produktów to 1 sztuka. Pamiętaj, że wartość transakcji nie może być mniejsza niż 3500 zł brutto.

Absolutnie nie! To my jesteśmy importerem i to my wprowadzamy produkty na rynek. Na towar wystawiamy polską fakturę VAT – to tak, jakbyś zamówił produkty w polskiej hurtowni.

Nie, nie oferujemy gwarancji na produkt. Oferujemy gwarancję na realizację zamówienia oraz na dostarczenie Ci zamówionych produktów.
Jeśli nie jesteś pewny jakości zamawianych towarów – zamówimy dla Ciebie próbki.

Na towar wystawiamy fakturę VAT.
Najpierw otrzymasz od nas fakturę pro forma. Po jej opłaceniu otrzymasz fakturę zaliczkową, a po doręczeniu Ci towaru – fakturę końcową.

W przypadku zamówień na kwotę mniejszą niż 100.000 zł brutto wymagana jest przedpłata całości zamówienia.

Niestety nie ma takiej możliwości. Jeśli nie jesteś pewny jakości produktu – zamówimy dla Ciebie próbki.

W skład wyceny wchodzi koszt zakupu produktu, koszt transportu po Chinach, koszt transportu do Polski, koszty stałe, koszty odprawy celnej, cło, VAT, nasza marża oraz koszt dostawy towaru do naszego magazynu w Kutnie (ul. Grunwaldzka 5a, 99-300 Kutno, Polska).

Dziennie obsługujemy wiele zapytań oraz wykonujemy wiele wycen dla naszych klientów. Zazwyczaj nie mamy czasu na spotkania osobiste z naszymi klientami*. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz mailowego. Prowadzimy również kanał na YouTube, gdzie znajdziesz nasze wideo.
*W przypadku zamówień opiewających na kwotę powyżej 50.000 zł brutto istnieje możliwość spotkania osobistego w naszym biurze w Krakowie.

Jesteśmy zarówno importerem jak i sprzedawcą detalicznym. Średnio dwa razy w miesiącu wysyłamy kontener towaru z Chin do Polski na potrzeby naszej sprzedaży. Twoje produkty popłyną kontenerem razem z naszymi.

Oprócz tego realizujemy zamówienia lotnicze. Przesyłki lotnicze możemy nadać w dowolnym terminie.

Nasz sklep: primado.pl

Tak, jak najbardziej. Możemy dla Ciebie zamówić próbki do Polski i dostarczyć je pod Twój adres, lub do naszego magazynu w Chinach, gdzie nasz pracownik wykona dla Ciebie zdjęcia oraz wideo produktu.

Jako importer zajmujemy się kompleksowo kwestią wprowadzenia produktów na rynek. Możesz być pewny, że zamówiony z naszą pomocą produkt będzie posiadał wszelkie niezbędne dokumenty konieczne do wprowadzenia produktu na rynek. Pamiętaj, że to my jesteśmy importerem – to na nas ciąży obowiązek zadbania o dokumentację i to my jesteśmy odpowiedzialni za wprowadzenie produktu na rynek.
Nie specjalizujemy się w zamówieniach żywności, ani produktów mających kontakt z żywnością.

Nie. Nie importujemy podróbek, ani produktów zabronionych na rynku polskim/europejskim.

Wzory umów możesz pobrać tutaj:

  1. Wzór usługi kompleksowej
  2. Wzór usługi transportowej

Poniżej załączamy również przykład faktury:

Przykład faktury handlowej

Nie jest to możliwe. Importujemy dowolne produkty na Twoje zamówienie. Nie da się stworzyć takiego katalogu, ponieważ musiałby on objąć miliardy pozycji produktowych. Po prostu powiedz nam, co Cię interesuje – znajdziemy dla Ciebie dostawcę. Możesz również samemu skorzystać ze stron takich jak 1688.com lub alibaba.com.

Tak. Nasz opiekun skontaktuje się z Tobą na Twoją prośbę i przedstawi Ci możliwości leasingowania / kredytu inwestycji.

Z zasady nie importujemy żywności, produktów mających kontakt z żywnością (np. sokowirówek), podróbek/falsyfikatów.
Może dojść do sytuacji, gdy zapytasz nas o jakiś inny produkt, niewymieniony powyżej, którego nie będziemy w stanie importować – poinformujemy Cię wtedy o tym mailowo przed złożeniem zamówienia.