Jak szukać i weryfikować dostawców z Chin - poradnik

Wiele osób, które zajmują się importem lub planują zacząć sprowadzanie produktów z Azji, zastanawia się, jak szukać i weryfikować dostawców z Chin. Przygotowaliśmy artykuł z podstawowymi informacjami na ten temat, a także cechami, jakie sprawdzeni dostawcy z Chin powinni posiadać. 

Jak szukać dostawców z Chin?

Dostawców z Chin, z którymi nawiążemy długofalową, owocną współpracę, można szukać na własną rękę lub też skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych w tym zakresie firm, takich jak nasza. Oferujemy usługę kompleksowego importu z Chin, dopełniając w imieniu klienta wszelkich niezbędnych formalności, takich jak opłaty celno-skarbowe. W przypadku, gdy zgłaszająca się do nas osoba nie może znaleźć interesującego go produktu, wystarczy przesłać nam zdjęcie lub opis, a my go znajdziemy w dobrej cenie i u wiarygodnego dostawcy. Opcja działania na własną rękę zawsze jest obarczona ryzykiem, czy firma jest wiarygodna, wypłacalna, a jakość ich towarów zgadzająca się z obietnicami lub przedłożoną specyfikacją techniczną. Lata doświadczenia, które mamy w sprowadzaniu towarów z Azji, owocują szybkim realizowaniem zleceń oraz wiedzą, jak weryfikować dostawców z Chin, by wybrać najlepszy podmiot. Zachęcamy do sprawdzenia, jak działamy w zakresie usługi sprawdzenie firmy z Chin

Gdzie szukać dostawców z Chin?

Gdzie szukać dostawców z Chin? Istnieje kilka na to sposobów, najczęściej stosowane to: 

  1. strony i platformy zakupowe – najpopularniejsza tego typu strona to oczywiście Alibaba. Znajdują się tam tysiące ofert, skierowanych do firm. Alibaba to platforma B2B, czyli business to business. Powstała z myślą, by kojarzyć ze sobą producentów i dostawców z przedsiębiorcami. Istnieje mylne przekonanie, że nie da się tam nic kupić jako osoba fizyczna. Nie jest to prawdą – w serwisie Alibaba można zrobić zakupy także nie na firmę. 
  2. na targach – co ciekawe tego typu wydarzenia odbywają się nie tylko w Chinach, bo coraz częściej także w Polsce. Przykład takiego eventu to China Homelife Poland, do tej pory odbywający się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, czyli w największym centrum targowo-kongresowym w Europie Środkowej. W bieżącym roku targi zaplanowane zostały na 1-3 grudnia – 1600 producentów z Chin i z ponad 50 000 starannie wyselekcjonowanych, wysokiej jakości produktów będzie czekać na odwiedzających. 
sprawdzeni dostawcy z Chin - gdzie ich szukać

Sprawdzeni dostawcy z Chin, czyli jacy? Lista pożądanych cech

Sprawdzeni dostawcy z chin to dostawcy, którzy:

  • mają dobre opinie na platformach zakupowych typu Alibaba
  • istnieją w chińskich rejestrach 
  • ich dane zgadzają się z tymi, które zostały podane w serwisach typu Aliexpress.
  • posiadają chińską licencję biznesową – każda prawnie zarejestrowana chińska firma powinna ją posiadać
  • podają do publicznej wiadomości kapitał zakładowy

Wiarygodni i wypłacalni dostawcy z Chin nie powinni mieć problemu z przesłaniem próbek swoich produktów, katalogu oferowanego asortymentu, a także udostępnią na życzenie lub publikują raporty z ewentualnych kontroli przeprowadzonych w ich fabryce. Warto też poszukać przykładowej faktury od konkretnego dostawcy, czy zawiera wszystko, co trzeba i powinien posiadać każdy dokument commercial invoice. 

Similar Posts

Dodaj komentarz