Dekoracje świąteczne – czy opłaca się importować je z Chin

Święta to szczególny okres w roku. Czeka na nie każdy, kto kocha rodzinną, magiczną i ciepłą atmosferę. Zarówno dzieci, jak i dorośli przygotowują się do Bożego Narodzenia już od początku grudnia. Warto jak najdłużej czuć tę atmosferę! Aby święta zagościły w Twoim domu, warto zadbać o jego ozdobienie. Dekoracje na Boże Narodzenie są naprawdę przepiękne! Jest ich bardzo dużo, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Oczywiście najwięcej dekoracji pochodzi z Chin. Czy więc warto importować chińskie ozdoby świąteczne?

Boże Narodzenie w Chinach

Co ciekawe Boże Narodzenie w Chinach obchodzi się zgoła inaczej, niż u nas. Jest to bardziej wydarzenie komercyjne niż takie o charakterze religijnym. W Chinach stawia się na ozdoby, prezenty oraz spotykanie w gronie najbliższych. Te elementy zostały zaczerpnięte z kultury europejskiej oraz amerykańskiej. W Chinach powstaje masa ozdób i dekoracji świątecznych. Praktycznie w każdym sklepie znajdziemy produkty „Made in China”. Także w każdym domu znajdują się dekoracje także tam produkowane. Czy więc opłaca się importować je do naszego kraju dla własnego sklepu?

Czy importowanie chińskich ozdób świątecznych się opłaca?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy import ozdób świątecznych z Chin się opłaca, należy zapoznać się ze stawkami celnymi obowiązującymi na te produkty. Wtedy można ocenić, czy ściąganie dekoracji świątecznych do Polski jest opłacalne, czy też nie. Do sprawdzenia cła obowiązującego na różne produkty posłuży nam system ISZTAR lub TARIC. To przeglądarki taryfowe, w których znajdziemy klasyfikacje celne. Systemy te są prowadzony przez Służbę Celną RP oraz przez Unię Europejską i jej organy.

Jak wiadomo, dekoracje świąteczne to bardzo obszerna grupa towarów. Zaliczają się do niej produkty materiałowe, z tkanin, plastiku, ubrania, artykuły do kuchni, oświetlenie i wiele, wiele więcej. Należy więc sprawdzić opłaty dotyczące każdej z tych rzeczy. Najwyższe cło zapłacimy za tkaniny barwione. Wynosi ono 6,9% ceny wyrobu. Opłata tyczy się także odzieży, dodatków i akcesoriów odzieżowych, sztucznej roślinności, oświetlenia, szkła oraz innych dekoracji. Cło oscyluje tutaj od 2,7% do 6,3%.

Są jednak także produkty – także wśród chińskich ozdób świątecznych – na które nie nakłada się opłaty celnej. Do tej grupy należą: szklane świąteczne rzeczy, świece, dzwonki/gongi, lampy, figurki i ozdoby z drewna oraz powleczone materiałami szlachetnymi.

Skąd importować świąteczne rzeczy?

Wiele produktów jest naprawdę bardzo opłacalna w imporcie – jednak trzeba wiedzieć, gdzie znajdziemy świąteczne rzeczy w najlepszej cenie i najszerszej ofercie.

Najlepiej jest udać się na targi bożonarodzeniowe, na których można spotkać masę producentów, z którymi łatwo nawiążesz współprace. Do takich wydarzeń należą: Asian Festive – Christmas & Seasonal Show, China (Shenzhen) International Gift and Home Products Fair oraz China (Guzhen) International Lighting Fair. Znajdziesz tutaj tysiące wystawców, którzy chętnie zostaną Twoimi partnerami biznesowymi. Więcej informacji możesz naleźć na stronach internetowych organizatorów wydarzeń.

Drugą z możliwości jest wyszukanie producentów na stronach 1688.com oraz Alibaba.com. To tam swoje oferty świątecznych rzeczy i nie tylko wystawiają miliony producentów z Chin. Nasza firma pomaga w imporcie z Chin różnych towarów. Na sprowadzone produkty wystawiamy polską fakturę VAT – wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu!

Importuj z nami chińskie rzeczy!

Jesteśmy importerem z prawie dekadą doświadczenia w tej branży. Chcesz rozpocząć zarabiać na odsprzedaży chińskich rzeczy w Polsce? Skontaktuj się z nami i dowiedz, która usługa z naszego portfolio będzie dla ciebie najlepsza. 

Similar Posts

Dodaj komentarz