Udany import: Zestaw akcesoriów do kamer GoPro

Lubimy dzielić się z Państwem naszym doświadczeniem w importowaniu. Sprowadzaliśmy różne produkty i na niektórych zarobiliśmy dużo, a na innych mało lub wcale (np. nasza importowa porażka – FIdget Spinner). Dziś przedstawiamy pozytywny przykład i analizujemy, co wpłynęło na wysoką sprzedaż akcesoriów do kamer GoPro. 

Akcesoria do kamer GoPro i ich import

Kamery GoPro zaczynały zyskiwać na znaczeniu około 2010 roku, największą popularnością cieszyły się w 2015 roku, ale nadal mają wielu zwolenników. Sportowe kamerki są bardzo małe i lekkie, dzięki czemu można zabrać je ze sobą wszędzie i rejestrować np. sporty wyczynowe. W 2017 roku rozpoczęliśmy sprzedaż kompleksowych, składających się aż z 50 elementów, zestawów do kamer sportowych GoPro – import z Chin tego asortymentu z perspektywy czasu okazał się strzałem w dziesiątkę.

Akcesoria do kamer GoPro i ich import

Ponieważ kamery typu GoPro wykorzystywane są na różne sposoby, głównie przez osoby aktywne, bardzo użyteczne są dedykowane dla nich akcesoria. Pozwalają one na przymocowanie kamerek do kasku motocyklowego lub kierownicy, przypięcie do ręki bądź tułowia, a także wpięcie do specjalnych uchwytów obrotowych, giętkich statywów, przyssawek do szyb itp. Szczególnie interesującym gadżetem jest tzw. bobber, czyli mała pływająca boja, mająca za zadanie unoszenie kamery nad powierzchnią wody.

Akcesoria do kamery GoPro od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Kamera GoPro pojawiła się w idealnym momencie, kiedy do głosu doszły media społecznościowe, a ludzie chętnie dzielili się swoimi oryginalnymi pasjami. Niemal każdy, kto uprawia wyczynowo lub rekreacyjnie jakąś dyscyplinę, np. deskorolkę, snowboard, rower, narty, za pomocą tej małej, lekkiej i porządnie mocowanej kamerki, mógł udokumentować wszystkie ekstremalne chwile, 

Akcesoria do Go Pro to naturalna kolej rozwoju tego brandu o kolejne dodatki i funkcjonalne części nie tylko podczas uprawiania różnych, sportowych aktywności, ale też do nagrywania vlogów: podróżniczych i nie tylko. Akcesoria do kamery GoPro to mocowanie do głowy, nadgarstka, kasku, rury (np. roweru), klatki piersiowej, a także mocowanie na statyw – w każdym zestawie, w zależności od tego, ile liczy części, znajdują się inne akcesoria.

Zalety zestawu akcesoriów, który zaczęliśmy importować

Zestaw, który zaczęliśmy importować w 2017 roku, odniósł duży sukces sprzedażowy z kilku powodów. Przede wszystkim jego cena w stosunku do liczby znajdujących się w zestawie elementów jest niezwykle atrakcyjna. Oddzielne kupowanie każdego z tych elementów kosztowałoby znacznie więcej. Jakość produktów była bardzo dobra, reklamacje zdarzały się niezwykle rzadko. Byliśmy również jednymi z pierwszych sprzedawców w Polsce oferujących tak duże zestawy w stosunkowo niskiej cenie (około 150 zł). Sprawiło to, że Klienci chętnie decydowali się na zakup naszych zestawów i byli zadowoleni ze sprzętu. Zestaw zawierał też estetyczną torbę mieszczącą wszystkie elementy i nadawał się na prezent.

zestawy gopro

Ile zarobiliśmy na imporcie zestawu akcesoriów do GoPro?

  • Sprzedaliśmy około 3 tysięcy sztuk w latach 2017-2021.
  • Cena po jakiej nabywaliśmy zestawy wynosiła 58 chińskich juanów, co w przeliczeniu na złotówki wynosiło wtedy około 32 zł.
  • Koszty, które ponieśliśmy poza wartością towaru (tj. cło, VAT, transport, magazynowanie, sprzedaż itd.) wynosiły około 18zł brutto na sztuce.
  • Zysk na każdym zestawie sprzedawanym za 150zł wynosił więc około 100 zł (od tej kwoty należy odjąć prowizję Allegro oraz standardowe koszty prowadzenia działalności i obsługi).
  • Wraz ze wzrostem konkurencji, stopniowo obniżaliśmy cenę do 99 zł.
  • Wygenerowaliśmy sprzedaż na kwotę ponad 300 tys. zł.
Przykład zastosowania akcesoriów GoPro w wodzie

Akcesoria do kamer GoPro i ich import – wnioski

Jeśli poszukują Państwo towarów do importowania, to polecamy decydować się na produkty, które wyróżniają się i mają niewielką konkurencję. Kamery GoPro lub pojedyncze akcesoria nie przyniosłyby nam takiego zysku, bo konkurencja jest ogromna. Wielki zestaw akcesoriów był natomiast strzałem w dziesiątkę, bo tak dużych zestawów jeszcze na polskim rynku nie było. Świetna jakość i zadowolenie Klientów sprawiły, że importowaliśmy ten towar wielokrotnie.

Mijają 4 lata odkąd w 2017 roku rozpoczęliśmy sprzedaż akcesoriów do kamerek. Zestawy nadal są sprzedawane, ale w dużo mniejszych ilościach niż na początku. To jednak naturalne, bo rynek nasycił się, a konkurencja wzrosła. Jesteśmy jednak bardzo zadowoleni i mamy nadzieję, że ten przykład zainspiruje Państwa do poszukiwań równie interesujących towarów, których import okaże się sukcesem na podobnym poziomie.

Jakie produkty warto importować?

Zapraszamy Państwa do obejrzenia wideo o tym, jakie produkty warto importować:

Similar Posts

One Comment

Dodaj komentarz