Zestaw akcesoriów do kamer GoPro

Chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszym doświadczeniem w imporcie z Chin. Sprowadzaliśmy różne produkty i na niektórych zarobiliśmy dużo, a na innych mało lub wcale (np. Fidget Spinner, nasza importowa porażka, o której pisaliśmy TUTAJ). Dziś przedstawiamy przykład udanego importu i analizujemy co wpłynęło na wysoką sprzedaż tego produktu.

Akcesoria do kamer GoPro

W 2017 roku rozpoczęliśmy sprzedaż 50-elementowych zestawów do kamer sportowych GoPro, importowanych z Chin. Kamery GoPro zaczynały zyskiwać na znaczeniu około 2010 roku, największą popularnością cieszyły się w 2015 roku, ale nadal mają wielu zwolenników. Sportowe kamerki są bardzo małe i lekkie, dzięki czemu można zabrać je ze sobą wszędzie i rejestrować np. sporty wyczynowe.

Ponieważ kamery typu GoPro wykorzystywane są na różne sposoby, głównie przez osoby aktywne, bardzo użyteczne są dedykowane dla nich akcesoria. Pozwalają one na przymocowanie kamerek do kasku motocyklowego lub kierownicy, przypięcie do ręki bądź tułowia, a także wpięcie do specjalnych uchwytów obrotowych, giętkich statywów, przyssawek do szyb itp. Szczególnie interesującym gadżetem jest tzw. bobber, czyli mała pływająca boja, mająca za zadanie unoszenie kamery nad powierzchnią wody.

Zalety naszego zestawu akcesoriów

Nasz zestaw odniósł duży sukces sprzedażowy z kilku powodów. Przede wszystkim był opłacalny, ponieważ zawierał aż 50 elementów, za które Konsument zapłaciłby znacznie więcej nabywając akcesoria oddzielnie. Jakość produktów była bardzo dobra, reklamacje zdarzały się niezwykle rzadko. Byliśmy również jednymi z pierwszych sprzedawców w Polsce oferujących tak duże zestawy w stosunkowo niskiej cenie (około 150zł). Sprawiło to, że Klienci chętnie decydowali się na zakup naszych zestawów i byli zadowoleni ze sprzętu. Zestaw zawierał też estetyczną torbę mieszczącą wszystkie elementy i nadawał się na prezent.

Akcesoria GoPro

Ile zarobiliśmy?

  • Sprzedaliśmy około 3 tysięcy sztuk w latach 2017-2021.
  • Cena po jakiej nabywaliśmy zestawy wynosiła 58 chińskich juanów, co w przeliczeniu na złotówki wynosiło wtedy około 32 zł.
  • Koszty, które ponieśliśmy poza wartością towaru (tj. cło, VAT, transport, magazynowanie, sprzedaż itd.) wynosiły około 18zł brutto na sztuce.
  • Zysk na każdym zestawie sprzedawanym za 150zł wynosił więc około 100 zł (od tej kwoty należy odjąć prowizję Allegro oraz standardowe koszty prowadzenia działalności i obsługi).
  • Wraz ze wzrostem konkurencji, stopniowo obniżaliśmy cenę do 99 zł.
  • Wygenerowaliśmy sprzedaż na kwotę ponad 300 tys. zł.

Wnioski

Jeśli poszukują Państwo towarów do importu z Chin, to polecamy decydować się na produkty, które wyróżniają się i mają niewielką konkurencję. Kamery GoPro lub pojedyncze akcesoria nie przyniosłyby nam takiego zysku, bo konkurencja jest ogromna. Wielki zestaw akcesoriów był natomiast strzałem w dziesiątkę, bo tak dużych zestawów jeszcze na polskim rynku nie było. Świetna jakość i zadowolenie Klientów sprawiły, że importowaliśmy ten towar wielokrotnie.

Mijają 4 lata odkąd rozpoczęliśmy sprzedaż akcesoriów do kamerek w 2017 roku. Zestawy nadal są sprzedawane, ale w dużo mniejszych ilościach niż na początku. To jednak naturalne, bo rynek nasycił się, a konkurencja wzrosła. Jesteśmy jednak bardzo zadowoleni i mamy nadzieję, że ten przykład zainspiruje Państwa do poszukiwań równie interesujących towarów, a ich import okazuje się sukcesem.

Jakie produkty warto importować?

Zapraszamy Państwa do obejrzenia naszego wideo na ten temat:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *