Co opłaca się importować z Chin? Akcesoria do telefonów komórkowych!

W Chinach można dostać naprawdę każdy możliwy rodzaj akcesoriów do telefonów komórkowych. Są one tutaj produkowane na szeroką skalę. Ceny w Chinach za akcesoria do telefonów są bardzo konkurencyjne dla producentów w Europie. Dlatego wielu importerów opiera swój biznes właśnie na tej grupie produktów. Jednak, aby ściąganie akcesoriów do telefonów z Chin było jak najbardziej opłacalne, musimy poznać kilka ważnych informacji. Pierwsze kroki w importowaniu bywają trudne. Dlatego podejdź do tego z rozwag i odpowiednim przygotowaniem!

Podczas rozważania importu telefonów komórkowych z Chin, warto zwrócić szczególną uwagę na różnorodność modeli oraz na korzystne ceny, jakie oferują chińscy producenci. Importując telefon z Chin, możesz spodziewać się atrakcyjnych cen, które często są znacznie niższe niż ceny telefonów produkowanych w Europie czy w Stanach Zjednoczonych. Chiński telefon komórkowy to nie tylko tradycyjne urządzenia, ale także nowoczesne smartfony wyposażone w zaawansowane technologie, takie jak systemy rozpoznawania twarzy, wysokiej jakości kamery oraz duże, wyraźne ekrany dotykowe. Telefony z Chin, dzięki swojej różnorodności i dostępności, cieszą się rosnącą popularnością na całym świecie, oferując dobry stosunek jakości do ceny, co sprawia, że są atrakcyjnym wyborem dla wielu importerów.

Jakie akcesoria do telefonów dostaniemy w Chinach?

Warto na początku określić, co możemy importować z Chin. Grupa produktów w kategorii akcesoria do telefonów jest bardzo obszerna. Dotyczy różnych aspektów korzystania ze smartfonów. Do najpopularniejszych produktów należą oczywiście case’y i różnego rodzaju obudowy. W Chinach produkuje się ich naprawdę mnóstwo. Dostaniemy tutaj obudowy do każdego modelu telefonu, w najróżniejszych kolorach i wzorach. Popularne są także folie ochronne. Szkło hartowane to element, bez którego nie obejdzie się wielu użytkowników smartfonów. Z Chin sprowadza się także powerbanki, ładowarki do telefonów, kable oraz inteligentne opaski.

Czy opłaca się zacząć importowanie z Chin od akcesoriów do telefonów?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z importem, to ta grupa produktów jest idealna. Po pierwsze, nie wymaga dużego kapitału. Gadżety i akcesoria są tanie, dlatego nie wydamy na nie dużej sumy pieniędzy. Po drugie, sam transport jest opłacalny. Produkty te są małe, więc paczki nie będą dużo kosztować, a pomieszczą sporo towaru. Po trzecie, ryzyko finansowe jest w tym przypadku niskie. Aby jeszcze bardziej obniżyć szanse wystąpienia jakichkolwiek problemów przy imporcie, warto skorzystać z usług pośrednika. Doświadczone firmy oferują pomoc w znalezieniu najlepszej oferty oraz ściągnięciu produktów do Polski. Biorąc pod uwagę różnice kulturowe oraz biznesowe, bardzo opłacalne jest skorzystanie z usług pośrednika. Mamy wtedy pewność, że import z Chin przebiegnie bez żadnych problemów.

Akcesoria do telefonów – wysokość cła

To, czy dany produkt opłaca się importować, uzależnione jest głównie od wysokości cła, jakie jest na niego nałożone. Wśród akcesoriów do telefonu znajdziemy towary z różnych grup. Wszystkie stawki opłat celnych można znaleźć w ISZTAR. To baza prowadzona przez Urząd Celny, w której znajdziemy wszystkie potrzebne informacje. Trzeba jednak znać odpowiednie kategorie i podkategorie. Wszystko jest podzielone na sekcje, a każdy produkt posiada swój indywidualny kod. Akcesoria do telefonów mają różne stawki cła. Są takie, za które nie ma żadnej opłaty. Do tej grupy zaliczają się karty pamięci i etui materiałowe. Najwyższe cło tyczy się case’ów z tworzywa posiadające dodatkowe elementy. Wynosi ono 9,7%. Cło 6,5% tyczy się foli ochronnych oraz case’ów z plastiku.

Jeśli znasz już te podstawowe informacje, to nie pozostaje nic innego, jak zacząć importować produkty! Pamiętaj jednak o tym, że producenci nie zajmują się każdą dziedziną akcesoriów do telefonów. Musisz znaleźć dostawcę każdego z elementów, które chcesz ściągnąć do kraju!

Cło na telefony z Chin

Jakie jest cło na telefony z Chin? O tym, jakie aktualnie stawki celne obowiązują na tego typu asortyment, można zasięgnąć informacji np. w bazie ISZTAR lub bazie TARIC, tę drugą opisaliśmy w innym tekście blogowym: Czym jest system TARIC i kody TARIC? Cło za telefon z Chin wynosi, bez względu na poziom zaawansowania tego urządzenia, 0%. Stawka ta obejmuje proste komórki wyłącznie z funkcją dzwonienia, jak i innowacyjne smartfony z szeregiem różnych pomocnych rozwiązań. Zerowa stawka VAT-u skłania wiele osób prywatnych oraz doświadczonych importerów do zamawiania z Chin tego typu asortymentu. 

Gdzie szukać produktów?

Obejrzyj to wideo – z niego dowiesz się, jak wyszukać najtańsze oferty spośród milionów dostawców na terenie Chin:

W wideo znajdziesz informacje odnośnie strony 1688.com

Similar Posts

One Comment

Dodaj komentarz