Artykuły biurowe – jak je importować z Chin?

Chiny to niekwestionowany lider w produkowaniu wielu produktów. Należą do nich artykuły biurowe. Ich ceny są bardzo niskie, dlatego wiele osób decyduje się na ich importowanie do Polski. Produkty z Chin kiedyś były kojarzone z niską jakością lub tanim plastikiem. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Warto importować produkty z Chin, gdyż są one świetnej jakości, a kosztują bardzo mało. Artykuły biurowe są niezwykle rozległą kategorią produktów. Należą do niej mniejsze i większe produkty, urządzenia i akcesoria. Nie da się ukryć, że branża artykułów biurowych to bardzo prężnie rozwijający się sektor w Chinach.

Artykuły biurowe – jak wygląda ich produkcja w Chinach?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, branża papiernicza w Chinach bardzo prężnie się rozwija. Funkcjonuje tam ponad 1400 firm produkcyjnych. Dochody w tym sektorze szacuje się na 20 miliardów dolarów. Taki wynik został osiągnięty w 2019 roku. Jako, że co roku osiąga się wzrost blisko 7,8%, w tym roku suma przychodów będzie jeszcze większa. Za taki wzrost odpowiada oczywiście popyt. Tyczy się to przede wszystkim rynków zagranicznych, w tym naszego krajowego rynku. Z każdym rokiem import towarów z Chin się rozrasta. Coraz więcej osób decyduje się na zostanie importerem.

Czy opłaca się importować artykuły biurowe z Chin?

Jeśli chcesz sprowadzać z Chin dany towar, to musisz zacząć od oszacowania zysków. Największy wpływ na to, ile możesz zarobić na imporcie, ma wysokość opłaty celnej. Każdy produkt ma inne nałożone cło. Wysokość stawki możesz sprawdzić w bazie ISZTAR. To zestawienie prowadzone przez Urząd Celny. Artykuły biurowe znajdziesz przede wszystkim w sekcji „artykuły przemysłowe różne”. Większość produktów ma cło na wysokości 2-4%. Są także produkty nie objęte żadną opłatą celną. Należą do nich drukarki, kalendarze książkowe, kalendarze ścienne, papier do drukarki, kartonowe pudełka, zestawy piśmienne z papieru, koperty, segregatory oraz innego rodzaju pudełka niż kartonowe. Cło na artykuły biurowe z Chin jest bardzo przystępne. Opłaca się więc je sprowadzać i rozpowszechniać na polskim rynku. To bardzo opłacalny biznes

Artykuły biurowe z Chin – import się opłaca!

Warto mieć na uwadze, że na początku swojej przygody z importem można trafić na wiele problemów. Dlatego zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego pośrednika. Kultura i styl prowadzenia biznesu w Chinach jest zupełnie inny od tego, który znamy. Dlatego potrzeba doświadczenia i obeznania w tamtejszych realiach, aby móc prowadzić udane interesy. Opłata za usługi pośrednika jest niska w stosunku do kosztów, jakie możemy ponieść przy nieumiejętnym imporcie z Chin.

Gdzie szukać produktów?

Obejrzyj to wideo – z niego dowiesz się, jak wyszukać najtańsze oferty spośród milionów dostawców na terenie Chin:

W wideo znajdziesz informacje odnośnie strony 1688.com

Similar Posts

Dodaj komentarz