Artykuły plastyczne – importowanie z Chin

Artykuły plastyczne są pożądane przez różne grupy klientów. Jest tak dlatego, że to bardzo szerokie pojęcie. Do artykułów plastycznych zaliczają się amatorskie zestawy, które używają dzieci na przykład w szkołach. Są to także profesjonalne farby, pędzle, płótna i wiele, wiele więcej. Tutaj liczy się szczególna jakość, która zostanie doceniona przez specjalistów w tej dziedzinie. Coraz częściej doświadczeni artyści stawiają na produkty z Chin. Są one naprawdę wysokiej jakości. Można je stawiać obok najlepszych marek europejskich. Dlatego też coraz więcej importerów decyduje się na ściąganie produktów z dziedziny plastyki.

Najlepsze artykuły plastyczne w Chinach

Jeśli chcemy sprowadzać naprawdę profesjonalne artykuły plastyczne, to musimy znaleźć odpowiedniego producenta. Nietrudno o takiego w Chinach! Ten kraj to bardzo ważny partner biznesowy Polski jeśli chodzi o artykuły plastyczne. Wpływa na to kilka czynników. Między innymi właśnie jakość i wykonanie ich produktów. Jeśli szukasz takiego partnera biznesowego, to najlepiej jest wziąć udział w targach organizowanych w Chinach. Mają możliwość udania się na takie wydarzenie koniecznie z niej skorzystaj! W Chinach największym skupiskiem producentów artykułów plastycznych jest zdecydowanie Szanghaj i Hongkong. Do tego dochodzi kilka prowincji, w których także możemy znaleźć targi. Takie wydarzenia pozwalają znaleźć partnerów biznesowych, producentów oraz poznać panujące w branży trendy. Oto kilka z największych targów artykułów w Chinach: China Import and Export Fair, Maison Shanghai oraz najsłynniejsze targi artystyczne – China Art And Frame Expo.

Import artykułów plastycznych w świetle prawa

Czy import artykułów plastycznych jest obłożony jakimiś ograniczeniami? Okazuje się, że tak. Artykuły plastyczne to mocno zróżnicowana kategoria produktowa. W jej skład wchodzą np. farby dla dzieci do malowania palcami – tego typu produkt powinien posiadać znak CE. Z kolei przywóz innych artykułów plastycznych, np. farb i lakierów, reguluje rozporządzenie REACH.

Co wpływa na to, że artykuły plastyczne są tak chętnie importowane do Polski?

Wspomnieliśmy już o fakcie, że artykuły plastyczne z Chin są świetnej jakości. Są jednak inne kwestie, które wpływają na atrakcyjność ofert z Państwa Środka. Są to na przykład niskie stawki celne na ich artykuły plastyczne. Kolejna sprawa to ogromna dostępność i szeroki wybór asortymentu. Zostańmy jednak przy stawkach celnych. Jeśli chcesz przygotować się na import artykułów z Chin, to koniecznie odwiedź bazę Urzędu Celnego ISZTAR. Znajdziesz tam wszystkie kategorie i sekcje produktów wraz z obowiązującymi stawkami celnymi. Jeśli chodzi o artykuły plastyczne, to cło jest naprawdę przystępne. Są nawet produkty, które nie mają żadnej opłaty celnej. Do tej grupy należą drukarki, kalendarze, papier, tektura, koperty oraz kartki pocztowe. Wyższe cło zapłacimy za profesjonalne artykuły. 6,5% tyczy się kompletów profesjonalnych farb. 3,7% cło nałożone jest na ołówki automatyczne, pędzle, pióra i długopisy z atramentem, a także na pisaki i pióra z filcową końcówką. Reszta produktów ma stawki na wysokości od 0,5% do 2,7%.

Wszystkie dokładnie opłaty można sprawdzić w Internecie, w TARIC – tutaj wideo, jak to zrobić:

Warto oszacować, jaki zysk osiągniemy na danych produktach. Musimy także znaleźć producenta, który zaoferuje nam najlepsze ceny i wysokiej jakości artykuły. Warto uzyskać pomoc w tym zakresie, aby import się powiódł.

Gdzie szukać produktów?

Obejrzyj to wideo – z niego dowiesz się, jak wyszukać najtańsze oferty spośród milionów dostawców na terenie Chin:

W wideo znajdziesz informacje odnośnie strony 1688.com

Jeśli chcesz, byśmy zajęli się dla Ciebie importem z Chin kompleksowo, skorzystaj z naszych usług. Na towar wystawiamy polską fakturę VAT i dostarczamy go pod dowolny polski adres.

Similar Posts

Dodaj komentarz