Chińskie produkty do manicure - czy warto importować z Chin?

Manicure hybrydowy to niekwestionowany hit ostatniej dekady w branży kosmetycznej. Wiele kobiet nie wyobraża już sobie malować paznokci tradycyjnymi lakierami, które szybko odpryskują i często są mniej efektowne. Oprócz najpopularniejszych „hybryd”, na rynku utrzymują się też produkty do manicure żelowego i akrylowego. Stylizacja paznokci wymaga specjalistycznego sprzętu, lecz produkty do manicure należą do stosunkowo tanich w produkcji. Z tego powodu coraz większa część kobiet decyduje się na zakup profesjonalnych zestawów, aby samodzielnie wykonywać estetyczny i modny manicure oraz pedicure.

Rozwój rynku tanich akcesoriów do paznokci z Chin stwarza olbrzymie możliwości dla początkujących stylistek, jak i dla doświadczonych salonów kosmetycznych, pragnących zdywersyfikować swoją ofertę. Wśród produktów, które cieszą się dużym zainteresowaniem, znajdują się nie tylko profesjonalne lakiery i urządzenia, ale także wszelkiego rodzaju rzeczy do robienia paznokci. Oferowane są w bogatej palecie kolorystycznej, z różnorodnymi efektami estetycznymi, co pozwala na tworzenie innowacyjnych i atrakcyjnych stylizacji. Warto zwrócić uwagę na takie akcesoria jak naklejki, zdobienia, pyłki, czy paski do zdobień. Chińscy producenci oferują te produkty w bardzo przystępnych cenach, co umożliwia zakup większej ilości towarów i eksperymentowanie z różnymi technikami manicure, nie martwiąc się o nadmiernie wysokie koszty. Import tanich akcesoriów do paznokci z Chin może okazać się więc nie tylko opłacalny, ale i inspirujący dla rozwoju usług w branży beauty.

Czy chińskie lakiery i lampy LED/UV mają gorszą jakość?

Przekonanie, że chińskie produkty oznaczają zawsze gorszą jakość jest błędne. Oczywiście wszystko zależy od konkretnego przypadku, ale faktem jest, że coraz popularniejsze są chińskie odpowiedniki lakierów hybrydowych, lamp LED/UV, frezarek do manicure, a także akcesoriów typu pilniki, polerki, szablony do przedłużania paznokci czy niezliczone ozdoby wykorzystywane w stylizacjach. Chińskie marki dotrzymują kroku zachodnim gigantom kosmetycznym. O zaletach chińskich produktów pisze coraz większa część internautek i blogerek, które zajmują się stylizacją paznokci zawodowo bądź hobbystycznie. Oczywiście największym plusem wybrania chińskich odpowiedników jest cena, ale także ogromny wybór ofert i często produkty takiej samej lub porównywalnej jakości.

Popularne produkty do manicure

Do popularnych marek produkujących lakiery hybrydowe należą między innymi Rosalind, Nailwind, Nicole Diary, Lily Cute, Arte Clavo, Elite99. Wybór jest ogromny i wciąż pojawiają się nowi producenci. Dla kosmetyczek i pasjonatek manicure najbardziej obciążające budżet są elektroniczne przyrządy, czyli przede wszystkim lampy UV lub LED, które są konieczne do utwardzania lakierów. Przydatne są również frezarki oraz różnorodne zamienne końcówki (frezy). Wiele kobiet pragnie spróbować swoich sił w stylizacji paznokci, ale preferuje tańsze produkty, aby nie obciążać zbyt mocno swojego budżetu. W polskich drogeriach zaczynają pojawiać się w ostatnich latach produkty profesjonalne, które proponuje się Polkom także do użytku domowego.

Czy warto importować takie produkty z Chin?

Branża kosmetyczna jest niezwykle dochodowa, rynek rozrasta się błyskawicznie, a popyt wciąż rośnie. Zdecydowanie warto rozważyć import tanich produktów i sprzętów kosmetycznych z Chin. Ceny, jakie osiągają produkty renomowanych firm są bardzo wysokie w porównaniu do chińskich marek, dzięki importowi można więc oszczędzić wiele. Na preparaty do manicure i pedicure nie nakłada się opłaty celnej, a więc lakiery hybrydowe, produkty takie jak cleaner, primer itp. nie generują dodatkowych kosztów. W przypadku lamp UV/LED oraz frezarek z Chin opłata celna wynosi 2,70%, co trzeba uwzględnić w kosztach, ale mimo tej opłaty chiński towar to znacząca oszczędność.

Od czego zacząć?

Z wielu względów najlepiej, aby osoba zainteresowana sprowadzeniem z Chin towaru znalazła samodzielnie produkty, które ją interesują. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko nieporozumień i rozczarowania towarem. Warto przeanalizować w tym celu oferty rynkowe, np. na stronach 1688.com lub Alibaba.com. Znaleźć tam można różnorodne sprzęty, preparaty i akcesoria do stylizacji paznokci, a oferty pochodzą od chińskich producentów. Szczególnie interesująca jest strona 1688.com, ponieważ ceny towarów są na niej nawet o 20% tańsze.

Polecamy wideo na ten temat:

W imporcie z Chin od tamtejszych producentów i dostawców pomaga nasza firma Discolm. Chętnie dopełnimy za Ciebie wszelkich niezbędnych formalności. Na sprowadzane towary wystawiamy polską fakturę VAT. Zapraszamy do kontaktu!

Similar Posts

Dodaj komentarz