Wszystko i imporcie zabawek z Chin i przykłady produktów, które warto sprowadzać

Import zabawek z Chin dla najmłodszych jest bardzo opłacalny. Szczególnie w sezonie świątecznym tego typu asortyment doskonale się sprzedaje. Okazji, kiedy maluchy otrzymują upominki, jest w roku znacznie więcej: urodziny, imieniny, Dzień Dziecka, komunia, zakończenie szkoły z dobrymi wynikami… Przykłady można długo mnożyć. Jak zorganizować import zabawek z Chin, by na tym zarobić? Które typy zabawek dobrze się sprzedają? Przedstawiamy kilka przykładów.

Ważne informacje na temat importu zabawek z Chin

Przed podaniem przykładów konkretnych produktów, które warto sprowadzić, wyjaśnimy kilka kwestii odnośnie importu zabawek z Chin. Z punktu widzenia importerów jest to bardzo opłacalne, bo wiele zabawek ma stawkę celną na poziomie 0%. Są to np. zabawki imitujące broń, trzykołowe rowerki, lalki (ale tylko te, które przedstawia postacie ludzkie) oraz zabawki przedstawiające zwierzęta lub postacie inne niż ludzkie. Więcej o tym, ile wynosi cło z Chin, można przeczytać w starszym wpisie blogowym – zachęcamy do lektury!

Przed rozpoczęciem importu zabawek z Chin, warto zapoznać się z treścią ważnego dokumentu, nazywanego dyrektywą zabawkową. Jest to tekst pochodzący z czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa zabawek. Najważniejsze założenie tej dyrektywy to określenie, że przez zabawkę rozumie się przedmiot używany podczas zabawy przez dziecko w wieku do 14 roku życia. By móc zacząć sprzedawać zabawki, należy podjąć odpowiednie kroki. Najważniejsze z nich, zanim produkty trafią do obiegu i sprzedaży, to zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów, jakie wymaga dyrektywa, przetestowanie zabawki zgodnie z normami EN 71, wystawienie przez jej producenta deklaracji zgodności oraz odpowiednie jej oznaczenie. 

O czym powinien pamiętać każdy importer zabawek?

Importer zabawek – z Chin czy innych krajów – powinien znać aktualnie obowiązujące przepisy i wiedzieć, jakie tego typu produkty powinny spełniać normy bezpieczeństwa, by zostać dopuszczone do sprzedaży.

Pluszowe misie

Nasza pierwsza propozycja na import zabawek z Chin to pluszowe misie. Na chińskim rynku dostępne są w przeróżnych wydaniach – kolorowe, w przebraniach, małe, średnie i ogromne. To uniwersalna zabawka, z której ucieszy się zarówno chłopiec, jak i dziewczynka. Często w ofertach producentów do wyboru mamy kilka rozmiarów zabawek z Chin, więc należy pamiętać, że najczęściej cena różni się w zależności od wybranej opcji (im większy miś, tym droższy).

Pluszowe misie z Chin

Lalki

Lalki uwielbiane są przede wszystkim przez dziewczynki. Chińscy producenci oferują przepiękne laleczki w rozmiarach kieszonkowych oraz większe, nawet wielkości równej dziecku. Zabawa lalkami daje najczęściej dzieciom o wiele większą satysfakcję, gdy do dyspozycji mają też akcesoria, takie jak ubranka i domki dla lalek. Takich produktów również warto szukać na chińskim rynku, ponieważ dostępne są na nim towary nie tylko tańsze, ale też czasem niedostępne w Polsce (nieco inne, w większej ilości kolorów czy wzorów).

Lalki z Chin

Autka zabawkowe

Kolejna propozycja na import zabawek z Chin, ciesząca się niesłabnącą popularnością, to samochodziki. Autka mają coraz nowsze funkcje, a ich stylistyka zmienia się na wzór nowych projektów prawdziwych marek samochodowych. Do wyboru mamy auta sterowane zdalnie, terenowe i sportowe, ciężarówki, autobusy, radiowozy policyjne, traktory, betoniarki, a nawet czołgi.

Autka z Chin

Antystresowe zabawki z Chin

Popularnymi gadżetami są tzw. fidget toys, czyli zabawki antystresowe. Niektóre są bardzo proste i nadają się dla dzieci, a inne działają w bardziej skomplikowany sposób i sprawdzają się w przypadku nastolatków, a nawet dorosłych. Tego typu zabawki z Chin umożliwiają „zajęcie czymś rąk”, pozwalają się skupić i uspokoić. Mogą być bardzo przydatne dla dzieci, które mają trudności emocjonalne, ale również dla dorosłych osób np. odbywających stresujące rozmowy telefoniczne w pracy. Antystresowe zabawki z Chin mogą być układankami, umożliwiać naciskanie elementów (na wzór folii bąbelkowej), przekręcanie bądź przesuwanie części w niekończących się konfiguracjach.

Zabawki antystresowe z Chin

Pojazdy dla dzieci

Nasz ranking propozycji na import zabawek z Chin zamykają pojazdy dla dzieci. Dziecięce rowerki to doskonały pomysł na prezent na wiele okazji (lub bez okazji). Alternatywą dla młodszych dzieci są czterokołowe jeździki, a dla starszych dziewczynek i chłopców hulajnogi. Wybór dziecięcych pojazdów jest bardzo duży. Niektóre z nich łatwo się składają, dzięki czemu są wygodne w przenoszeniu i przewożeniu. Wiele takich pojazdów można dopasować do aktualnych umiejętności i upodobań malucha, co sprawia, że cieszy się nimi znacznie dłużej.

Pojazdy dla dzieci z Chin

Planujesz import zabawek z Chin? Zleć to nam!

W imporcie zabawek z Chin (lub też innego asortymentu) pomaga nasza firma. Wybierz usługę kompleksowego importu z Chin, a my dopełnimy za Ciebie wszelkich niezbędnych formalności. Na sprowadzane towary wystawiamy polską fakturę VAT. 

Zapraszamy do kontaktu mailowego: [email protected]. Najlepiej wysłać nam zdjęcia lub link do produktu, którym jesteś zainteresowany.

Zabawki z Chin a uszlachetnianie towaru

Najnowszą pozycją w ofercie naszych usług jest uszlachetnianie towaru. Może być ona pomocna w kontekście sprowadzania zabawek z Chin. Wiele rodzajów produktów, by mogły być dopuszczone do obrotu, powinny spełniać szereg wymagań dotyczących bezpieczeństwa i ochrony własności intelektualnej. Zabawki z Chin nie mogą stanowić zagrożenia dla użytkowników, należy także pamiętać o prawidłowym ich oznakowaniu oraz zadbaniu o niezbędną dokumentację (np. instrukcję użytkowania). Proponujemy procedurę naprawczą dla niedopuszczonych do obrotu produktów, jak zabawki, elektronika i inne.

Gdzie szukać chińskich zabawek?

Zabawki z Chin dostarczają radość i edukację dla dzieci na całym świecie. Ich różnorodność, kreatywność i atrakcyjne ceny sprawiają, że są one popularnym wyborem wśród rodziców i opiekunów. Odkrywanie chińskiego rynku zabawek to świetna okazja do poszerzenia wyboru i dostarczenia maluchom wyjątkowych i interesujących produktów, które pozwolą im rozwijać się i cieszyć się zabawą.

Zachęcamy do przeglądania ofert na chińskiej stronie internetowej 1688, gdzie ceny są najniższe, a wybór towarów ogromny. Przygotowaliśmy wideo, w którym tłumaczymy, jak korzystać z tej strony krok po kroku i dlaczego warto wybrać właśnie ten serwis. 

Zapraszamy do obejrzenia wideo:

Similar Posts