Wszystko i imporcie zabawek z Chin i przykłady produktów, które warto sprowadzać

Import zabawek z Chin dla najmłodszych jest bardzo opłacalny. Szczególnie w sezonie świątecznym tego typu asortyment doskonale się sprzedaje. Okazji, kiedy maluchy otrzymują upominki, jest w roku znacznie więcej: urodziny, imieniny, Dzień Dziecka, komunia, zakończenie szkoły z dobrymi wynikami… Przykłady można długo mnożyć. Jak zorganizować import zabawek z Chin, by na tym zarobić? Które typy zabawek dobrze się sprzedają? Przedstawiamy kilka przykładów.

Ważne informacje na temat importu zabawek z Chin

Przed podaniem przykładów konkretnych produktów, które warto sprowadzić, wyjaśnimy kilka kwestii odnośnie importu zabawek z Chin. Z punktu widzenia importerów jest to bardzo opłacalne, bo wiele zabawek ma stawkę celną na poziomie 0%. Są to np. zabawki imitujące broń, trzykołowe rowerki, lalki (ale tylko te, które przedstawia postacie ludzkie) oraz zabawki przedstawiające zwierzęta lub postacie inne niż ludzkie. Więcej o tym, ile wynosi cło z Chin, można przeczytać w starszym wpisie blogowym – zachęcamy do lektury!

Przed rozpoczęciem importu zabawek z Chin, warto zapoznać się z treścią ważnego dokumentu, nazywanego dyrektywą zabawkową. Jest to tekst pochodzący z czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa zabawek. Najważniejsze założenie tej dyrektywy to określenie, że przez zabawkę rozumie się przedmiot używany podczas zabawy przez dziecko w wieku do 14 roku życia. By móc zacząć sprzedawać zabawki, należy podjąć odpowiednie kroki. Najważniejsze z nich, zanim produkty trafią do obiegu i sprzedaży, to zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów, jakie wymaga dyrektywa, przetestowanie zabawki zgodnie z normami EN 71, wystawienie przez jej producenta deklaracji zgodności (więcej na ten temat we wpisie blogowym Czym jest znak CE) oraz odpowiednie jej oznaczenie. 

Pluszowe misie

Nasza pierwsza propozycja na import zabawek z Chin to pluszowe misie. Na chińskim rynku dostępne są w przeróżnych wydaniach – kolorowe, w przebraniach, małe, średnie i ogromne. To uniwersalna zabawka, z której ucieszy się zarówno chłopiec, jak i dziewczynka. Często w ofertach chińskich producentów do wyboru mamy kilka rozmiarów, więc należy pamiętać, że najczęściej cena różni się w zależności od wybranej opcji (im większy miś, tym droższy).

Pluszowe misie z Chin

Lalki

Lalki uwielbiane są przede wszystkim przez dziewczynki. Chińscy producenci oferują przepiękne laleczki w rozmiarach kieszonkowych oraz większe, nawet wielkości równej dziecku. Zabawa lalkami daje najczęściej dzieciom o wiele większą satysfakcję, gdy do dyspozycji mają też akcesoria, takie jak ubranka i domki dla lalek. Takich produktów również warto szukać na chińskim rynku, ponieważ dostępne są na nim towary nie tylko tańsze, ale też czasem niedostępne w Polsce (nieco inne, w większej ilości kolorów czy wzorów).

Lalki z Chin

Autka zabawkowe

Kolejna propozycja na import zabawek z Chin, ciesząca się niesłabnącą popularnością, to samochodziki. Autka mają coraz nowsze funkcje, a ich stylistyka zmienia się na wzór nowych projektów prawdziwych marek samochodowych. Do wyboru mamy auta sterowane zdalnie, terenowe i sportowe, ciężarówki, autobusy, radiowozy policyjne, traktory, betoniarki, a nawet czołgi.

Autka z Chin

Zabawki antystresowe

Popularnymi gadżetami są tzw. fidget toys, czyli zabawki antystresowe. Niektóre są bardzo proste i nadają się dla dzieci, a inne działają w bardziej skomplikowany sposób i sprawdzają się w przypadku nastolatków, a nawet dorosłych. Tego typu zabawki umożliwiają „zajęcie czymś rąk”, pozwalają się skupić i uspokoić. Mogą być bardzo przydatne dla dzieci, które mają trudności emocjonalne, ale również dla dorosłych osób np. odbywających stresujące rozmowy telefoniczne w pracy. Zabawki mogą być układankami, umożliwiać naciskanie elementów (na wzór folii bąbelkowej), przekręcanie bądź przesuwanie części w niekończących się konfiguracjach.

Zabawki antystresowe z Chin

Pojazdy dla dzieci

Nasz ranking propozycji na import zabawek z Chin zamykają pojazdy dla dzieci. Dziecięce rowerki to doskonały pomysł na prezent na wiele okazji (lub bez okazji). Alternatywą dla młodszych dzieci są czterokołowe jeździki, a dla starszych dziewczynek i chłopców hulajnogi. Wybór dziecięcych pojazdów jest bardzo duży. Niektóre z nich łatwo się składają, dzięki czemu są wygodne w przenoszeniu i przewożeniu. Wiele takich pojazdów można dopasować do aktualnych umiejętności i upodobań malucha, co sprawia, że cieszy się nimi znacznie dłużej.

Pojazdy dla dzieci z Chin

Planujesz import zabawek z Chin? Zleć to nam!

W imporcie zabawek z Chin (lub też innego asortymentu) pomaga nasza firma. Wybierz usługę kompleksowego importu z Chin, a my dopełnimy za Ciebie wszelkich niezbędnych formalności. Na sprowadzane towary wystawiamy polską fakturę VAT. 

Zapraszamy do kontaktu mailowego: biuro@discolm.pl. Najlepiej wysłać nam zdjęcia lub link do produktu, którym jesteś zainteresowany.

Gdzie szukać chińskich zabawek?

Zachęcamy do przeglądania ofert na chińskiej stronie internetowej 1688, gdzie ceny są najniższe, a wybór towarów ogromny. Przygotowaliśmy wideo, w którym tłumaczymy, jak korzystać z tej strony krok po kroku i dlaczego warto wybrać właśnie ten serwis. 

Zapraszamy do obejrzenia wideo:

Similar Posts

7 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *