Tanie kwiaty sztuczne z Chin - czy opłaca się je sprowadzać?

Tanie kwiaty sztuczne z Chin to popularny i chętnie sprowadzany do Polski asortyment. Jaka obowiązuje na nie stawka cła? Czy należy dopełnić jakiś specjalnych formalności? Na jakie okazje sztuczne kwiaty będą odpowiednie i kiedy najlepiej nimi handlować? 

Sztuczne kwiaty z Chin – gdzie je kupić?

Sztuczne kwiaty z Chin można oczywiście szukać na stronach dla prywatnych lub biznesowych klientów i platformach zakupowych typu https://www.1688.com/. Inny scenariusz to targi branżowe, które regularnie odbywają się w wielu chińskich miastach.  

Jednym z nich są Shanghai International Luxury Living and Interior Furnishing Exhibition w Szanghaju, a inne to CACFair w mieście Kanton. Wydarzenia to są prawdziwym rajem dla każdego, kto szuka tekstyliów, dodatków do domu, produktów świątecznych i sztucznych kwiatów w wyjątkowo niskich cenach. 

Tanie kwiaty sztuczne z Chin – jakie obowiązuje na nie cło?

Wszystkie towary importowane do Polski z krajów spoza Unii Europejskiej podlegają przepisom celno-podatkowym. Poza produktami zwolnionymi z cła lub z zerową stawką cła na resztę należy uiścić odpowiednią należność. Aktualne stawki cła można znaleźć w bazie ISZTAR lub TARIC. Przytoczymy jednak kilka przykładowych stawek: 

  • Na Kwiaty sztuczne, liście, owoce i ich części wykonane z tworzyw sztucznych – kod celny 6702 10 00 00 – obowiązuje stawka celna 4.7%
  • Na Kwiaty sztuczne, liście, owoce i ich części wykonane z innych materiałów – kod celny 6702 90 00 00 – obowiązuje stawka celna 4.7%

Na co zwrócić uwagę przed importem sztucznych roślin i kwiatów z Chin? Warto szukać artykułów, które posiadają certyfikaty świadczące o ognioodporności materiałów lub przyjazną użytkownikowi powłokę ognioochronną.

Na jakie okazje będą dobre tanie kwiaty sztuczne z Chin?

Sztuczne kwiaty to coś, po co sięga się szczególnie podczas niektórych świąt i uroczystości. Są to:

  • święto zmarłych
  • wielkanoc
  • Boże Narodzenie
  • imprezy okolicznościowe: wesela, wieczory panieńskie i kawalerskie, baby shower, jubileusze, rocznice ślubu, urodziny, integracje firmowe

Jeśli ktoś planuje sprowadzić większą partię sztucznych kwiatów na jakąś okoliczność, np. święto zmarłych, musi to odpowiednio wcześniej zaplanować. Każdy początkujący importer, który nie zna dobrze mendrów prawa celno-podatkowego oraz czasów realizacji zamówień z chińskich sklepów, może skontaktować się z nami. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w imporcie z Chin i pośredniczymy w takich transakcjach. 

Tanie kwiaty sztuczne z Chin dla firm eventowych i nie tylko

Wiele firm organizuje imprezy okolicznościowe, jak wesela, baby shower czy wieczory panieńskie. Sztuczne kwiaty to piękna oprawa w takich sytuacjach. Modne są na przykład kwiatowe ściany do zdjęć, brama z kwiatów, dywany kwiatowe na uroczystości religijne (np. procesje), bukiety i stroiki na stoły itp itd. 

Importuj kwiaty sztuczne z Chin z nami!

Planujesz sprowadzenie do Polski i handel kwiatami sztucznymi z Chin, ale liczba formalności Cię przerasta? Skontaktuj się z nami – zajmiemy się sprowadzeniem tego asortymentu od A do Z. W Polsce wystawimy na niego polską fakturę VAT, więc z punktu widzenia prawa to my jesteśmy importerem. Sprawdź usługę kompleksowego importu z Chin lub – dla bardziej doświadczonych przedsiębiorców – transportu z Chin

Similar Posts