Tanie kwiaty sztuczne z Chin - czy opłaca się je sprowadzać?

Tanie kwiaty sztuczne z Chin to popularny i chętnie sprowadzany do Polski asortyment. Jaka obowiązuje na nie stawka cła? Czy należy dopełnić jakiś specjalnych formalności? Na jakie okazje sztuczne kwiaty będą odpowiednie i kiedy najlepiej nimi handlować? 

Sztuczne kwiaty z Chin – gdzie je kupić?

Sztuczne kwiaty z Chin można oczywiście szukać na stronach dla prywatnych lub biznesowych klientów i platformach zakupowych typu https://www.1688.com/. Inny scenariusz to targi branżowe, które regularnie odbywają się w wielu chińskich miastach.  

Jednym z nich są Shanghai International Luxury Living and Interior Furnishing Exhibition w Szanghaju, a inne to CACFair w mieście Kanton. Wydarzenia to są prawdziwym rajem dla każdego, kto szuka tekstyliów, dodatków do domu, produktów świątecznych i sztucznych kwiatów w wyjątkowo niskich cenach. 

Tanie kwiaty sztuczne z Chin – jakie obowiązuje na nie cło?

Wszystkie towary importowane do Polski z krajów spoza Unii Europejskiej podlegają przepisom celno-podatkowym. Poza produktami zwolnionymi z cła lub z zerową stawką cła na resztę należy uiścić odpowiednią należność. Aktualne stawki cła można znaleźć w bazie ISZTAR lub TARIC. Przytoczymy jednak kilka przykładowych stawek: 

 • Na Kwiaty sztuczne, liście, owoce i ich części wykonane z tworzyw sztucznych – kod celny 6702 10 00 00 – obowiązuje stawka celna 4.7%
 • Na Kwiaty sztuczne, liście, owoce i ich części wykonane z innych materiałów – kod celny 6702 90 00 00 – obowiązuje stawka celna 4.7%

Na co zwrócić uwagę przed importem sztucznych roślin i kwiatów z Chin? Warto szukać artykułów, które posiadają certyfikaty świadczące o ognioodporności materiałów lub przyjazną użytkownikowi powłokę ognioochronną.

Na jakie okazje będą dobre tanie kwiaty sztuczne z Chin?

Sztuczne kwiaty to coś, po co sięga się szczególnie podczas niektórych świąt i uroczystości. Są to:

 • święto zmarłych
 • wielkanoc
 • Boże Narodzenie
 • imprezy okolicznościowe: wesela, wieczory panieńskie i kawalerskie, baby shower, jubileusze, rocznice ślubu, urodziny, integracje firmowe

Jeśli ktoś planuje sprowadzić większą partię sztucznych kwiatów na jakąś okoliczność, np. święto zmarłych, musi to odpowiednio wcześniej zaplanować. Każdy początkujący importer, który nie zna dobrze mendrów prawa celno-podatkowego oraz czasów realizacji zamówień z chińskich sklepów, może skontaktować się z nami. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w imporcie z Chin i pośredniczymy w takich transakcjach. 

Tanie kwiaty sztuczne z Chin dla firm eventowych i nie tylko

Wiele firm organizuje imprezy okolicznościowe, jak wesela, baby shower czy wieczory panieńskie. Sztuczne kwiaty to piękna oprawa w takich sytuacjach. Modne są na przykład kwiatowe ściany do zdjęć, brama z kwiatów, dywany kwiatowe na uroczystości religijne (np. procesje), bukiety i stroiki na stoły itp itd. 

Czy import kwiatów sztucznych się opłaca?

Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przy ocenie opłacalności importu kwiatów sztucznych:

 • Cena – jednym z głównych powodów importu kwiatów sztucznych jest zazwyczaj niższa cena w porównaniu do lokalnych dostawców. Chińskie produkty mogą być tańsze ze względu na niższe koszty produkcji i skalę produkcji. Warto jednak dokładnie porównać ceny i jakość produktów oferowanych przez różnych dostawców.
 • Jakość – jakość kwiatów sztucznych może się różnić w zależności od dostawcy i producenta. Niektóre chińskie firmy oferują wysoką jakość produktów, podczas gdy inne mogą mieć niższą jakość. Ważne jest znalezienie wiarygodnych dostawców i sprawdzenie opinii innych klientów przed dokonaniem importu.
 • Koszty wysyłki i cła – należy uwzględnić koszty wysyłki i ewentualne opłaty celne lub podatki przy imporcie kwiatów sztucznych. Te dodatkowe koszty mogą wpłynąć na ogólną opłacalność importu.
 • Skala i częstotliwość importu – opłacalność importu może być zależna od skali zamówienia. Duże partie kwiatów sztucznych mogą być bardziej opłacalne, ponieważ koszty wysyłki i inne opłaty są rozłożone na większą ilość produktów. Częstotliwość importu również może wpływać na opłacalność, gdyż regularne zamówienia mogą zapewnić lepsze warunki handlowe i negocjacje z dostawcami.
 • Preferencje klientów i rynek docelowy – przed importem kwiatów sztucznych warto zbadać preferencje klientów i analizować rynek docelowy. Czy istnieje popyt na sztuczne kwiaty w danej lokalizacji? Jakie są trendy i preferencje konsumentów? Właściwe dostosowanie oferty do potrzeb rynku może wpłynąć na opłacalność importu.

Podsumowując, opłacalność importu kwiatów sztucznych z Chin zależy od różnych czynników, takich jak cena, jakość, koszty dostawy i cła, skala importu oraz preferencje klientów i rynek docelowy. Przed podjęciem decyzji o imporcie warto przeprowadzić analizę kosztów i korzyści oraz znaleźć wiarygodnych dostawców, aby osiągnąć opłacalne rezultaty.

Importuj kwiaty sztuczne z Chin z nami!

Planujesz sprowadzenie do Polski i handel kwiatami sztucznymi z Chin, ale liczba formalności Cię przerasta? Skontaktuj się z nami – zajmiemy się sprowadzeniem tego asortymentu od A do Z. W Polsce wystawimy na niego polską fakturę VAT, więc z punktu widzenia prawa to my jesteśmy importerem. Sprawdź usługę kompleksowego importu z Chin lub – dla bardziej doświadczonych przedsiębiorców – transportu z Chin

Similar Posts