Najczęściej zadawane pytania

Gdzie mogę znaleźć produkty z Chin?


Znajdziesz je na wielu popularnych stronach, np. Alibaba.com, Aliexpress.com, 1688.com. Możesz jednak przesłać nam link do polskiej oferty - ofertę chińską znajdziemy dla Ciebie my.
Czy oferujecie gwarancję na produkt?


Nie, nie oferujemy gwarancji na produkt. Oferujemy gwarancję na realizację zamówienia oraz na dostarczenie Ci zamówionych produktów. Jesli nie jesteś pewny jakości zamawianych towarów - zamówimy dla Ciebie próbki.
W jaki sposób dokonać płatności za zamówienie?


Na towar wystawiamy fakturę VAT. Najpierw otrzymasz od nas fakturę pro forma. Po jej opłaceniu otrzymasz fakturę zaliczkową, a po doręczeniu Ci towaru - fakturę końcową.
Czy wymagana jest przedpłata?


W przypadku zamówień na kwotę mniejszą niż 100.000 zł brutto wymagana jest przedpłata całości zamówienia.
Jakie jest minimum logistyczne (minimalna wielkość zamówienia)?


Nasze minimum logistyczne wynosi 2500 zł brutto. Jest to minimalna kwota zamówienia, które dla Ciebie zrealizujemy. W tej kwocie mogą się zawierać różne produkty od różnych dostawców - kompletujemy zamówienia w naszym magazynie w Guangzhou.
Jaka jest minimalna ilość zamawianych produktów?


Minimalna ilość zamawianych produktów to 1 sztuka. Pamiętaj, że wartość transakcji nie może być mniejsza niż 2500 zł brutto.
Czy mogę zwrócić zamówiony produkt?


Niestety nie ma takiej możliwości. Jeśli nie jesteś pewny jakości produktu - zamówimy dla Ciebie próbki.
Jaka jest wasza prowizja?


Nasza prowizja wynosi zazwyczaj 5-20% wartości zamówienia. Jest ona dobierana indywidualnie. Wiemy, że bardzo często chcesz zarobić na imporcie - dbamy o to, by nasza cena pozwoliła Ci na zamówieniu zarobić. Prowizja jest zależna od wartości zamówienia oraz gabarytu.
Czy muszę się znać na imporcie?


Absolutnie nie! To my jesteśmy importerem i to my wprowadzamy produkty na rynek. Na towar wystawiamy polską fakturę VAT - to tak, jakbyś zamówił produkty w polskiej hurtowni.
Co wchodzi w skład wyceny?


W skład wyceny wchodzi koszt zakupu produktu, koszt transportu po Chinach, koszt transportu do Polski, koszty stałe, koszty odprawy celnej, cło, VAT, nasza marża oraz koszt dostawy towaru pod Twoje drzwi*. *możliwy odbiór osobisty towaru z naszego magazynu w Ożarowie Mazowieckim (ul. Poznańska 249, 05-850 Ożarów Mazowiecki, Polska)
Czy możemy się spotkać osobiście?


Dziennie obsługujemy wiele zapytań oraz wykonujemy wiele wycen dla naszych klientów. Zazwyczaj nie mamy czasu na spotkania osobiste z naszymi klientami*. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz mailowego. Prowadzimy również kanał na YouTube, gdzie znajdziesz nasze wideo. *w przypadku zamówień opiewających na kwotę powyżej 50.000 zł brutto istnieje możliwość spotkania osobistego w naszym biurze w Krakowie.
Dlaczego opłaca wam się zamawiać małe ilości towarów? Wasza konkurencja nie chciała się na to zgodzić.


Jesteśmy zarówno importerem jak i sprzedawcą detalicznym. Średnio dwa razy w miesiącu wysyłamy kontener towaru z Chin do Polski na potrzeby naszej sprzedaży. Twoje produkty popłyną kontenerem razem z naszymi. Oprócz tego realizujemy zamówienia lotnicze. Przesyłki lotnicze możemy nadać w dowolnym terminie. Nasz sklep: primado.pl
Jakie są możliwości wysyłki produktów do Polski?


Produkty wysyłamy drogą morską (najtańsza możliwość, czas dostawy ok. 60 dni), drogą kolejową (średni koszt wysyłki, czas dostawy 30-40 dni) oraz drogą lotniczą (najdroższy sposób wysyłki, czas dostawy 5-20 dni). Jeśli Twój produkt posiada duży gabaryt (np. 40x30x20 cm) to jego wysyłka drogą lotniczą będzie kosztowna - w takiej sytuacji lepiej wybrać wysyłkę morską, która będzie dużo tańsza.
Czy mogę zamówić próbki?


Tak, jak najbardziej. Możemy dla Ciebie zamówić próbki do Polski i dostarczyć je pod Twój adres, lub do naszego magazynu w Chinach, gdzie nasz pracownik wykona dla Ciebie zdjęcia oraz wideo produktu.
Co z dokumentacją oraz CE; jak wygląda kwestia sanepidu?


Jako importer zajmujemy się kompleksowo kwestią wpowadzenia produktów na rynek. Możesz być pewny, że zamówiony z naszą pomocą produkt będzie posiadał wszelkie niezbędne dokumenty konieczne do wprowadzenia produktu na rynek. Pamiętaj, że to my jesteśmy importerem - to na nas ciąży obowiązek zadbania o dokumentację i to my jesteśmy odpowiedzialni za wprowadzenie produktu na rynek. Nie specjalizujemy się w zamówieniach żywności, oraz produktów mających kontakt z żywnością.
Czy mogę zamówić podróbki znanych produktów/marek?


Nie. Nie importujemy podróbek ani produktów zabronionych na rynku polskim/europejskim.
Jak wygląda wzór umowy?


Wzory umów możesz pobrać tutaj: 1. Wzór usługi kompleksowej. 2. Wzór usługi transportowej. Poniżej załączamy również przykład faktury:
Czy mogę prosić o przesłanie katalogu produktów?


Nie jest to możliwe. Importujemy dowolne produkty na Twoje zamówienie. Nie da się stworzyć takiego katalogu, ponieważ musiałby on objąć miliardy pozycji produktowych. Po prostu powiedz nam, co Cię interesuje - znajdziemy dla Ciebie dostawcę. Możesz również samemu skorzystać ze stron takich jak 1688.com lub alibaba.com.
Czy pomagacie w kwestii uzyskania leasingu / kredytu?


Tak. Nasz opiekun skontaktuje się z Tobą na Twoją prośbę i przedstawi Ci możliwości leasingowania / kredytu inwestycji.
Jakich produktów nie importujecie?


Z zasady nie importujemy żywności, produktów mających kontakt z żywnością (np sokowirówek), podróbek / falsyfikatów. Może dojść do sytuacji, gdy zapytasz nas o jakiś inny produkt, niewymieniony powyżej, którego nie będziemy w stanie importować - poinformujemy Cię wtedy o tym mailowo przed złożeniem zamówienia.
W jaki sposób mam przesłać produkty do wyceny?


Wystarczy, że podeślesz nam listę produktów / zdjęcia produktów / linki do ofert (chińskich lub polskich) lub jakiekolwiek informacje, które pozwolą nam ustalić, czego poszukujesz. Staraj się sprecyzować swoje oczekiwania - jeśli poszukujesz odzieży, napisz proszę, jaka odzież Cię interesuje (sportowa / legginsy / dziecięca itp). Musimy dokładnie wiedzieć, czego poszukujesz, by wyszukać odpowiednich dostawców. Jeśli napiszesz nam, że poszukujesz "elektroniki", to taka informacja niestety nic nam nie mówi - nie wiemy, czy interesują Cię elektroniczne elementy samochodowe, zegarki czy wyposażenie domu. Staraj się być dokładny. To ty wiesz najlepiej, czego potrzebujesz! Nasz pracownik nigdy się tego nie domyśli.
Jak wygląda proces realizacji zamówienia?


Przygotowaliśmy infografiki, które obrazują proces realizacji zamówienia z naszą firmą. Jedna z nich obrazuje usługę kompleksową, druga zaś usługę transportową. Usługi te różnią się zakresem odpowiedzialności, wiedzy i ryzyka - w przypadku usługi transportowej to ty jesteś odpowiedzialny za dostarczenie dokumentacji do odprawy celnej i w myśl przepisów to Ty jesteś importerem. W przypadku usługi kompleksowej na towar otrzymujesz polską fakturę VAT (wtedy to my jesteśmy importerem).

Skontaktuj się z nami

Odpisujemy na wszelkie wiadomości w ciągu kilkunastu minut w godzinach 8-16.