Metody wysyłki towaru z Chin do Polski

Transport produktów z Chin może wydawać się skomplikowany dla początkujących importerów. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób najszybciej i najtaniej przetransportować towary z Chin do Polski.

Importowany towar z Chin może dotrzeć do Polski na kilka różnych sposobów – samolotem, drogą morską, drogą kolejową oraz transportem drogowym. Planując rozpoczęcie naszej przygody z importem z Chin warto zwrócić uwagę na wybór rodzaju transportu, ponieważ będzie on miał wpływ nie tylko na ostateczną cenę naszego towaru, ale również na długość czasu realizacji zamówienia.

Dlatego też aby aby ułatwić Państwu podjęcie decyzji i rozjaśnić pewne kwestie wiążące się ze sprowadzaniem asortymentu z Chin, omówimy pokrótce każdą z najpopularniejszych metod. Transport morski przede wszystkim doskonale sprawdza się w międzynarodowych i globalnych przewozach dużej liczby ładunków, których czas dostarczenia nie jest pilny, a nacisk szczególnie położony jest na ostateczną cenę frachtu.

Metody transportu towarów z Chin

Pierwszą, najtańszą ale też i najdłuższą metodą transportu z Chin jest transport drogą morską.

Transport morski, najczęściej w kontenerach z Chin, przede wszystkim doskonale sprawdza się w międzynarodowych i globalnych przewozach dużej liczby ładunków, których czas dostarczenia nie jest pilny, a nacisk szczególnie położony jest na ostateczną cenę frachtu. Transport morski pozwala zredukować koszty wysyłki do minimum. Pozwala on również na przewożenie ciężkich, wielkogabarytowych produktów. Transit time wynosi około 50-60 dni. Cena kształtuje się na poziomie 15-18 tys. zł netto za kontener z Chin 40HC (I połowa 2020 roku).

Drugi, coraz popularniejszy środek transportu to transport kolejowy.

Jego największą zaletą jest czas dostawy – podróż trwa około 13-16 dni. Doliczyć należy również 7 dni na załadunek po stronie chińskiej oraz 7 dni na rozładunek po stronie polskiej. Łączy czas realizacji dostawy trwa około 30-40 dni. Transport kolejowy na ten moment stanowi idealny kompromis pomiędzy czasem dostawy, a ceną za transport. Na obecny moment ceny kształtują się na poziomie 22 tys. zł netto za kontener z Chin 40HC (I połowa 2020 roku).

Kolejnym środkiem transportu jest transport drogą lotniczą.

Niestety z powodu aktualnych ograniczeń w transporcie międzynarodowym ceny wysyłek lotniczych kształtują się na bardzo wysokim poziomie i zmieniają się co kilka dni. Kalkulacje należy zatem wykonywać na bieżąco.

Ostatnią metodą sprowadzania towarów z Chin, na ten moment mało popularną, jest transport drogowy.

Transport drogowy nie zdobył uznania z powodu ceny kształtującej się na poziomie około 40 tys zł netto za ekwiwalent kontenera z Chin 40HC (I połowa 2020 roku). Czas dostawy wynosi około 7-14 dni.

Trasa drogowa wiedzie przez Białoruś, Rosję i Mongolię.

Uwaga: od listopada 2020 do stycznia 2021 roku nastąpiły duże podwyżki w cenach za fracht morski i kolejowy z Chin. Chcesz wiedzieć, ile to teraz kosztuje? A może interesuje Cię transport lub kompleksowy import towarów? Skontaktuj się z nami – zrealizujemy tę usługę w Twoim imieniu, dopełniając wszelkich formalności. 

Similar Posts

2 Comments

Dodaj komentarz