Import z Chin

Nasza firma zrealizuje za Ciebie usługę kompleksowego importu z Chin. Kompleksowy, oznaczający całkowity i pełny, bo w imieniu naszych klientów dopełniamy wszelkich formalności: od znalezienia zaufanego miejscowego dostawcy. po odprawę celną towaru i opłacenie należności celno-skarbowych, na dostarczeniu towaru do klienta  kończąc. Sprowadzony towar dostarczamy pod dowolny polski adres, można go także odebrać osobiście z naszego magazynu w Kutnie. 

Dlaczego warto zlecić nam import towarów z Chin?

Co nas wyróżnia i dlaczego warto zlecić nam import towarów z Chin? Przede wszystkim fakt, że na towar wystawiamy polską fakturę VAT. Oznacza to, że w myśl europejskich oraz polskich przepisów to my jesteśmy importerem i to my wprowadzamy towar na rynek.

Nie musisz znać się na imporcie i nie potrzebujesz numeru EORI, bo wszystkie formalności dopełnimy za ciebie. 

Importem towarów z Chin zajmujemy się już od przełomu 2011 i 2012 roku. Zdobyte w tym czasie doświadczenie przekuwamy w najwyższej jakości kompleksową usługę. Jako jedni z nielicznych na polskim rynku oferujemy klientom możliwość importu z Chin produktów na kwotę już od 3,5 tys. złotych brutto. Jak to możliwe, że nam się to opłaca, a konkurencja odmawia realizacji takich zamówień? Poza działalnością jako Discolm, prowadzimy także internetową sprzedaż (m.in. w e-sklepie primado.pl). Regularnie zamawiamy i wysyłamy towary w kontenerach z Chin do Polski na potrzeby prowadzonej przez nas działalności, wolną przestrzeń w kontenerach zapełniamy zamówieniami od klientów. 

Poza transportem drogą morską, oferujemy także dostawy innymi drogami (kolejową, lotniczą, drogową). Innym atutem naszych usług jest weryfikacja dostawców i sprawdzanie ich wiarygodności. Możemy także w imieniu klienta znaleźć najlepszą tzn. najkorzystniejszą cenowo ofertę od zaufanego dostawcy. 

Odwiedziliśmy Chiny i tamtejszych dostawców niejednokrotnie, dlatego doskonale znamy realia kulturowe oraz różnice w budowaniu relacji biznesowych w porównaniu do polskich standardów. Chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem – zachęcamy do odwiedzenia naszego kanału na Youtube, gdzie regularnie publikujemy nowe materiały na temat importu towarów z Chin i nie tylko.

Import z Chin – jakie formy transportu proponujemy?

Import z Chin kojarzony jest przede wszystkim z transportem towarów drogą morską charakterystycznymi kontenerami – jest to tylko jedna z wielu opcji. Jakie są inne? Import towarów drogą lądową oraz lotniczą. 

Obecnie na rzecz naszych klientów realizujemy import z Chin morski i lotniczy. Jeśli chodzi o transport kolejowy, to jest on możliwy wyłącznie w wariancie pełnokontenerowym (FCl, czyli Full Container Load) – innymi słowy klient musi zamówić cały kontener, byśmy mogli wysłać go koleją. 

W imporcie z Chin znaczenie ma wielkość towarów – wysyłka asortymentu o dużych gabarytach drogą lotniczą kosztuje dużo, dlatego w tym wypadku bardziej ekonomiczną opcją jest transport drogą morską. 

Towar, który wprowadzamy na rynek, trafia do Polski drogą oficjalną. Następnie poddany jest odprawie celnej, a wszelkie należności celno-skarbowe przez nas opłacone. Otrzymując polską fakturę VAT, możesz swobodnie odsprzedawać towar swoim klientom. Operacje logistyczne odbywają się w naszych magazynach w Chinach (Guangzhou) oraz w naszym własnym magazynie w Polsce (Kutno).

Czy warto zacząć import z Chin?

Import z Chin – za sprawą ogromnej popularności serwisów, jak Aliexpress, Alibaba czy 1688, staje się coraz popularniejszy. Jak zacząć zarabiać, żeby nie stracić? Dla początkujących importerów nasza usługa kompleksowego importu z Chin będzie idealnym rozwiązaniem. Warto sprawdzić, jak wygląda cała procedura krok po kroku, ile czasu trwa dostawa, czy są opóźnienia, jakie są ceny hurtowe i czy import towarów się opłaca i za ile można go odsprzedać w Polsce. Za zrealizowanie usługi pobieramy prowizję w wysokości około 5-20% wartości zamówienia. Po nabyciu doświadczenia w imporcie można skorzystać z innej z naszych usług – transportu z Chin

Bezpieczny import z Chin? Skorzystaj z naszych usług! 

Jeżeli szukasz podmiotu, który zagwarantuje bezpieczny import z Chin, Discolm to właściwy adres. Lata doświadczenia zdobywanego podczas sprowadzania towarów z Azji zaowocowały gruntowną znajomością przepisów i procedur, których należy przestrzegać, by asortyment bezproblemowo przekroczył granicę i nie został zatrzymany przez urząd celny do kontroli.

Dokładamy wszelkich starań, by zaoferować naszym klientom bezpieczny import z Chin. Co to właściwie oznacza? Dbamy o jakość sprowadzonych towarów i konkurencyjne ceny. Przed podjęciem współpracy z nowym dostawcą lub producentem, weryfikujemy jego uczciwość. Posiadamy własny magazyn na terenie Chin i zatrudniamy tam lokalnych pracowników, którzy mogą odwiedzić fabrykę, by naocznie przekonać się o jakości stosowanych w niej komponentów lub faktycznym użyciu konkretnej technologii produkcyjnej. Mogą oni także porównać jakość próbek z końcowym produktem.

Wielu początkujących importerów nie zdaje sobie sprawy, ile dodatkowych kosztów należy doliczyć do ceny produktu: cło, podatek VAT, a także koszty transportu na terenie Chin i Polski. Zmienne i podlegające ciągłym wahaniom są kursy walutowe, a pandemia COVID-19 wywołała zakłócenia operacyjne i doprowadziła do rozregulowania przewozów towarowych, szczególnie drogą morską i powietrzną. Skorzystanie z wiedzy i doświadczenia pośrednika w imporcie, na przykład naszych usług, jest gwarancją bezpiecznego i efektywnego importu – wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu.

Import z Chin krok po kroku

Jak wygląda import z Chin krok po kroku? Wyjaśnia to poniższy schemat:

Import z Chin krok po kroku

Skontaktuj się w sprawie importu z Chin

Napisz do nas

Czekamy na Twoją wiadomość

Użyj formularza, napisz na adres mailowy [email protected] lub zadzwoń pod numer 12 345 03 90. Na wiadomość odpisujemy w ciągu kilkunastu minut w godzinach 8-16.

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 16:00