Import z Chin

Nasza firma zrealizuje za Ciebie usługę kompleksowego importu z Chin. Kompleksowy, oznaczający całkowity i pełny, bo w imieniu naszych klientów dopełniamy wszelkich formalności: od znalezienia zaufanego miejscowego dostawcy. po odprawę celną towaru i opłacenie należności celno-skarbowych, na dostarczeniu towaru do klienta  kończąc. Sprowadzony towar dostarczamy pod dowolny polski adres, można go także odebrać osobiście z naszego magazynu w Kutnie. 

Import z Chin krok po kroku

Krok 1: pokaż nam, co chcesz importować

Wyślij nam zdjęcie, opis lub link do produktu, który Cię interesuje. Jeśli nie możesz go znaleźć, zrobimy to za Ciebie. Wartość zamówienia nie może być mniejsza niż 3500 zł brutto. W tym budżecie możesz zamówić kilka różnych produktów.

1. Elektroniki
2. Zabawek
3. Maszyn
4. Typowych produktów codziennego użytku, nienależących do poniższych kategorii, gadżetów, akcesoriów, produktów domowych itp.
5. Baterii i akumulatorów (UWAGA! Czas realizacji importu baterii i akumulatorów jest dłuższy)

1. Kosmetyków
2. Produktów spożywczych
3. Wyrobów chemicznych
4. Niektórych tekstyliów

Krok 2: kontaktujemy się z dostawcą

Kontaktujemy się z dostawcami w Chinach.

Krok 3: zamawiamy towar

Po ustaleniu ceny oraz potwierdzeniu dostępności produktów zamawiamy towar do naszego magazynu w Chinach.

Krok 4: wysyłamy towar z Chin do Polski

Towar wysyłamy z Chin do Polski drogą lotniczą lub morską. Dopełniamy wszelkich formalności, takich jak odprawa celna towaru i opłacenie należności celno-skarbowych.

Krok 5: transportujemy towar

Transportujemy towar pod dowolny polski adres. Istnieje także możliwość odbioru osobistego w naszym magazynie w Kutnie.

Dlaczego warto zlecić nam import towarów z Chin?

Co nas wyróżnia i dlaczego warto zlecić nam import towarów z Chin? Przede wszystkim fakt, że na towar wystawiamy polską fakturę VAT. Oznacza to, że w myśl europejskich oraz polskich przepisów to my jesteśmy importerem i to my wprowadzamy towar na rynek.

Nie musisz znać się na imporcie i nie potrzebujesz numeru EORI, bo wszystkie formalności dopełnimy za ciebie. 

Importem towarów z Chin zajmujemy się już od przełomu 2011 i 2012 roku. Zdobyte w tym czasie doświadczenie przekuwamy w najwyższej jakości kompleksową usługę. Jako jedni z nielicznych na polskim rynku oferujemy klientom możliwość importu z Chin produktów na kwotę już od 3,5 tys. złotych brutto. Jak to możliwe, że nam się to opłaca, a konkurencja odmawia realizacji takich zamówień? Poza działalnością jako Discolm, prowadzimy także internetową sprzedaż (m.in. w e-sklepie primado.pl). Regularnie zamawiamy i wysyłamy towary w kontenerach z Chin do Polski na potrzeby prowadzonej przez nas działalności, wolną przestrzeń w kontenerach zapełniamy zamówieniami od klientów. 

Poza importowaniem z Chin drogą morską, oferujemy także dostawy innymi drogami (kolejową, lotniczą, drogową). Innym atutem naszych usług jest weryfikacja dostawców i sprawdzanie ich wiarygodności. Możemy także w imieniu klienta znaleźć najlepszą tzn. najkorzystniejszą cenowo ofertę od zaufanego dostawcy. 

Importowanie z Chin nie ma przed nami żadnych tajemnic! Odwiedziliśmy Chiny i tamtejszych dostawców niejednokrotnie, dlatego doskonale znamy realia kulturowe oraz różnice w budowaniu relacji biznesowych w porównaniu do polskich standardów. Chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem – zachęcamy do odwiedzenia naszego kanału na Youtube, gdzie regularnie publikujemy nowe materiały na temat importu towarów z Chin i nie tylko.

Import z Chin – jakie formy transportu proponujemy?

Import z Chin kojarzony jest przede wszystkim z transportem towarów drogą morską charakterystycznymi kontenerami – jest to tylko jedna z wielu opcji. Jakie są inne? Import towarów drogą lądową oraz lotniczą. 

Obecnie na rzecz naszych klientów realizujemy import z Chin morski i lotniczy. Jeśli chodzi o transport kolejowy, to jest on możliwy wyłącznie w wariancie pełnokontenerowym (FCl, czyli Full Container Load) – innymi słowy klient musi zamówić cały kontener, byśmy mogli wysłać go koleją. 

W imporcie z Chin znaczenie ma wielkość towarów – wysyłka asortymentu o dużych gabarytach drogą lotniczą kosztuje dużo, dlatego w tym wypadku bardziej ekonomiczną opcją jest transport drogą morską. 

Towar, który wprowadzamy na rynek, trafia do Polski drogą oficjalną. Następnie poddany jest odprawie celnej, a wszelkie należności celno-skarbowe przez nas opłacone. Otrzymując polską fakturę VAT, możesz swobodnie odsprzedawać towar swoim klientom. Operacje logistyczne odbywają się w naszych magazynach w Chinach (Guangzhou) oraz w naszym własnym magazynie w Polsce (Kutno).

Czy warto zacząć import z Chin?

Import z Chin – za sprawą ogromnej popularności serwisów, jak Aliexpress, Alibaba czy 1688, staje się coraz popularniejszy. Jak zacząć zarabiać, żeby nie stracić? Dla początkujących importerów nasza usługa kompleksowego importu z Chin będzie idealnym rozwiązaniem. Warto sprawdzić, jak wygląda cała procedura krok po kroku, ile czasu trwa dostawa, czy są opóźnienia, jakie są ceny hurtowe i czy import towarów się opłaca i za ile można go odsprzedać w Polsce. Za zrealizowanie usługi pobieramy prowizję w wysokości około 5-20% wartości zamówienia. Po nabyciu doświadczenia w imporcie można skorzystać z innej z naszych usług – transportu z Chin

Importowanie z Chin a sytuacja na świecie

Czy ostatnie wydarzenia na świecie, jak pandemia, wojna czy galopująca w wielu krajach inflacja, wpływają na importowanie z Chin? Tak, nie pozostają one obojętne na wyniki, ile się importuje i eksportuje z Chin. Co ciekawe mimo wielu zawirowań rok 2022 i tak całościowo był rekordowy w chińskim handlu, bo eksport wzrósł tam o 7%, a import o 1,1%. Tym samym Chiny w 2022 roku były największym eksporterem na świecie i drugim po USA importerem.

Bezpieczny import z Chin? Skorzystaj z naszych usług! 

Jeżeli szukasz podmiotu, który zagwarantuje bezpieczny import z Chin, Discolm to właściwy adres. Lata doświadczenia zdobywanego podczas sprowadzania towarów z Azji zaowocowały gruntowną znajomością przepisów i procedur, których należy przestrzegać, by asortyment bezproblemowo przekroczył granicę i nie został zatrzymany przez urząd celny do kontroli.

Dokładamy wszelkich starań, by zaoferować naszym klientom bezpieczny import z Chin. Co to właściwie oznacza? Dbamy o jakość sprowadzonych towarów i konkurencyjne ceny. Przed podjęciem współpracy z nowym dostawcą lub producentem, weryfikujemy jego uczciwość. Posiadamy własny magazyn na terenie Chin i zatrudniamy tam lokalnych pracowników, którzy mogą odwiedzić fabrykę, by naocznie przekonać się o jakości stosowanych w niej komponentów lub faktycznym użyciu konkretnej technologii produkcyjnej. Mogą oni także porównać jakość próbek z końcowym produktem.

Wielu początkujących importerów nie zdaje sobie sprawy, ile dodatkowych kosztów należy doliczyć do ceny produktu: cło, podatek VAT, a także koszty transportu na terenie Chin i Polski. Zmienne i podlegające ciągłym wahaniom są kursy walutowe, a pandemia COVID-19 wywołała zakłócenia operacyjne i doprowadziła do rozregulowania przewozów towarowych, szczególnie drogą morską i powietrzną. Skorzystanie z wiedzy i doświadczenia pośrednika w imporcie, na przykład naszych usług, jest gwarancją bezpiecznego i efektywnego importu – wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu.

Skontaktuj się w sprawie importu z Chin

Napisz do nas

Czekamy na Twoją wiadomość

Użyj formularza, napisz na adres mailowy [email protected] lub zadzwoń pod numer 12 345 03 90. Na wiadomość odpisujemy w ciągu kilkunastu minut w godzinach 8-16.

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 16:00