Szukaj

Importowanie towarów z Chin – transport lotniczy

Aktualizacja: 4 dni temuBardzo popularną metodą importowania towarów z Chin jest wykorzystanie lotnictwa. Jest to przede wszystkim szybka metoda. Dodatkowym atutem jest jej duża dostępność. Możemy więc łatwo zorganizować taki transport. Jednak przed przystąpieniem do działania warto poznać bliżej tę formę przewozu. W lotnictwie wyróżnia się dwa główne sposoby transportowania towaru. Oba są pojemne, wygodne i łatwe do zorganizowania. Jednak warto poznać, czym się różnią i jak wyglądają. Wszystko znajdziesz w naszym artykule! Oto wymiary kontenerów i palet lotniczych, a także wszystko, co musisz jeszcze o nich wiedzieć.


Transport lotniczy – czym jest jednostkowe urządzenie ładunkowe?


Zacznijmy od poznania ważnego w transporcie lotniczym skrótu. Jest nim ULD, czyli Unit Load Devices. W tłumaczeniu oznacza to jednostkowe urządzenie ładunkowe. Służy ono do ekonomicznego i szybkiego przewozu towarów w transporcie lotniczym. Polega to na łączeniu dużej ilości ładunków. Obojętne, czy są one małe, duże, czy nawet ogromne! ULD zapewnia także najwyższą jakość załadunku i wyładunku. Nie ma tutaj mowy o ręcznym działaniu. Mamy więc zminimalizowane ewentualne szanse na uszkodzenia. ULD odpowiada także za transport pomiędzy samolotami palet i kontenerów lotniczych.


Palety i kontenery lotnicze


Palety i kontenery lotnicze to najpopularniejsza forma transportowania towarów. Oba typy ładunków są stworzone z lekkich materiałów. Zapewnia nam to maksymalne obniżenie wagi, przez co więcej towaru można załadować do samolotu. Palety i kontenery lotnicze są jednak wytrzymałe. Tworzy się je z aluminium lub połączenia tego materiału z poliwęglanem. Budowa kontenerów wygląda następująco. Jest to połączenie podstawy z ramami bocznymi i panelami dachowymi. Kontener ma także drzwi. Podstawa całości jest bardzo solidna. W lotnictwie są także specjalne kontenery. Mogą mieć funkcję chłodzenia lub wentylację. Wszystko zależy od tego, jakie produkty w nich transportujemy. Możemy także postawić na kontenery składane lub posiadające izolację.


Palety to przede wszystkim tańsza opcja od kontenerów. Nie są jednak tak różnorodne i nie udostępniają tylu dodatkowych opcji. Jednak palety są przeznaczone do transportowania towarów, które nie zmieściłyby się w kontenerze. Poleca się je także do produktów, które nie wymagają zakrycia, a powinny być wręcz transportowane w stanie wolnym. Kontenery są bezpieczniejsze i chronią przed czynnikami zewnętrznymi.


Jakie wielkości mają kontenery i palety lotnicze?


Aby nie było problemów pomiędzy różnymi liniami lotniczymi i portami w innych krajach, przyjęto specjalne oznaczenia palet i kontenerów lotniczych. Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych stworzyło system identyfikacji na całym świecie. Specjalne oznaczenia pozwalają rozczytać, jakie wymiary ma dany kontener lub paleta, jaką ma masę brutto oraz masę własną. Kod ULD ma 9, 10 albo 11 znaków. Dokładną tabelę wszystkich oznaczeń można znaleźć w Internecie. Rozczytanie kodu jest proste, wystarczy znać podstawę ich tworzenia.


Przesyłka kurierska i pocztowa


Najbardziej popularną metodą transportu wśród mniejszych importerów są przesyłki kurierskie i pocztowe. Przesyłki kurierskie są łatwo dostępne i oferowane przez firmy takie jak FEDEX, UPD czy DHL. Obecnie ceny przesyłek lotniczych (06.04.2021r) są na dosyć wysokim poziomie.


Przesyłki pocztowe są tanie, czas doręczenia niekiedy jest bardzo długi. Spory procent przesyłek ginie również po drodze do klienta.


Alternatywą dla przesyłek lotniczych jest transport morski oraz kolejowy. Transport morski jest najtańszą formą transportu, jednak czas dostawy jest długi. Kolej dociera szybciej niż statek, jednak cena jest wyższa. W przypadku kolei dostępność jest często ograniczona (w tym momencie - 06.04.2021r najbliższe możliwe bookingi są dostępne na połowę maja tego roku, czyli za miesiąc). W takim wypadku lepiej skorzystać z transportu morskiego.


Gdzie szukać produktów?


Obejrzyj to wideo - z niego dowiesz się, jak wyszukać najtańsze oferty spośród milionów dostawców na terenie Chin: https://youtu.be/6rduqP55HCQ

W wideo znajdziesz informacje odnośnie strony 1688.comImport z Chin na zlecenie


Jeśli chcesz, byśmy zajęli się dla Ciebie importem z Chin kompleksowo - skorzystaj z naszych usług: discolm.pl

Na towar wystawiamy polską fakturę VAT i dostarczamy go pod dowolny polski adres.40 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie