Szukaj
  • Discolm

Dekoracje świąteczne – czy opłaca się importować je z Chin?

Święta to szczególny okres w roku. Czeka na nie każdy, kto kocha rodzinną, magiczną i ciepłą

atmosferę. Zarówno dzieci, jak i dorośli przygotowują się do Bożego Narodzenia już od początku grudnia. Warto jak najdłużej czuć tę atmosferę! Aby święta zagościły w Twoim domu, warto zadbać o jego ozdobienie. Dekoracje na Boże Narodzenie są naprawdę przepiękne! Jest ich bardzo dużo, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Oczywiście najwięcej dekoracji pochodzi z Chin. Czy więc warto importować je właśnie stamtąd?Większość dekoracji świątecznych produkowanych jest w Chinach.


Święta Bożego Narodzenia w Chinach


Co ciekawe, w Chinach święta Bożego Narodzenia obchodzi się zgoła inaczej, niż u nas. Jest to

bardziej wydarzenie komercyjne niż takie o charakterze religijnym. W Chinach stawia się na ozdoby, prezenty oraz spotykanie w gronie najbliższych. Te elementy zostały zaczerpnięte z kultury europejskiej oraz amerykańskiej. W Chinach powstaje masa ozdób i dekoracji świątecznych. Praktycznie w każdym sklepie znajdziemy produkty „Made in China”. Także w każdym domu znajdują się dekoracje także tam produkowane. Czy więc opłaca się importować je do naszego kraju dla własnego sklepu?


Czy importowanie ozdób świątecznych z Chin się opłaca?


Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy zapoznać się ze stawkami celnymi obowiązującymi na te produkty. Wtedy można ocenić, czy ściąganie dekoracji świątecznych do Polski jest opłacalne, czy też nie. Do sprawdzenia cła obowiązującego na różne produkty posłuży nam system ISZTAR lub TARIC. To przeglądarki taryfowe, w których znajdziemy klasyfikacje celne. Systemy te są prowadzony przez Służbę Celną RP oraz przez Unię Europejską i jej organy. Jak wiadomo, dekoracje świąteczne to bardzo obszerna grupa towarów. Zaliczają się do niej produkty materiałowe, z tkanin, plastiku, ubrania, artykuły do kuchni, oświetlenie i wiele, wiele więcej. Należy więc sprawdzić opłaty dotyczące każdej z tych rzeczy. Najwyższe cło zapłacimy za tkaniny barwione. Wynosi ono 6,9% ceny wyrobu. Opłata tyczy się także odzieży, dodatków i akcesoriów odzieżowych, sztucznej roślinności, oświetlenia, szkła oraz innych dekoracji. Cło oscyluje tutaj od 2,7% do 6,3%. Są

jednak także produkty, na które nie nakłada się opłaty celnej. Do tej grupy należą: artykuły

bożonarodzeniowe szklane, świece, dzwonki/gongi, lampy, figurki i ozdoby z drewna oraz powleczone materiałami szlachetnymi.


Skąd importować dekoracje świąteczne?


Wiele produktów jest naprawdę bardzo opłacalna w imporcie. Jednak trzeba wiedzieć, gdzie

znajdziemy najlepszej ozdoby świąteczne. Najlepiej jest udać się na targi bożonarodzeniowe, na których można spotkać masę producentów, z którymi łatwo nawiążesz współprace. Do takich wydarzeń należą: Asian Festive – Christmas & Seasonal Show, China (Shenzhen) International Gift and Home Products Fair oraz China (Guzhen) International Lighting Fair. Znajdziesz tutaj tysiące wystawców, którzy chętnie zostaną Twoimi partnerami biznesowymi. Więcej informacji możesz naleźć na stronach internetowych organizatorów wydarzeń.


Drugą z możliwości jest wyszukanie producentów na stronach 1688.com oraz Alibaba.com. To tam swoje oferty wystawiają miliony producentów z Chin. Nasza firma pomaga w imporcie towaru z Chin. Na produkty wystawiamy polską fakturę VAT. Więcej informacji: discolm.pl

109 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie