Szukaj
  • Discolm

Czy warto importować towary z Chin?

Przez wiele lat panowało przeświadczenie, że produkty z Chin nie są warte uwagi. Gdy tylko pojawiał się napis „made in China” na produkcie, większość osób nie było zainteresowanych jego zakupem. Jednak obecnie praktycznie każdy produkt pochodzi właśnie z tego kraju. Obojętne, czy to towar z "sieciówki", czy też z drogiego, luksusowego sklepu. Na ocieplenie wizerunku chińskich produktów wpłynęła także ich łatwiejsza dostępność dzięki zakupom internetowym. Coraz więcej firm w Polsce chce mieć w swojej ofercie produkty importowane z Chin. Czy jest to opłacalne? Na co zwrócić uwagę przy wyborze produktów z Chin?


Najważniejsze aspekty importowania towaru z Chin


Pierwszą, kluczową sprawą przy wyborze towarów do importowania jest sprawdzenie popytu na rynku. W końcu po co nam produkt, na który nie ma zapotrzebowania w Polsce. Trzeba także dokładnie sprawdzać, jakie towary są opłacalne. Choć Chiny potrafią wytwarzać naprawdę dobre produkty z tańszych komponentów, to nie wszystkie rzeczy są warte zachodu z importowaniem ich do kraju. Warto więc najpierw zrobić dobry research, a dopiero potem przejść do działania.


Przede wszystkim najważniejszą rzeczą, którą musi zrozumieć importer jest fakt, że producent chiński jest w stanie stworzyć produkt zarówno dobrej jakości, jak i złej jakości. Im niższa jakość, tym niższa cena produktu. Fakt, że produkty importowane są często niższej jakości jest spowodowany tym, że importer chce zarobić na nim więcej zapominając, że często niska jakość produktu spowoduje zwiększenie liczby reklamacji zgłaszanych przez klientów. Dlatego dobrze jest nie patrzeć jedynie na cenę, a na jakość wykonania, dbanie o szczegóły, know-how producenta itp.Oferty na popularnym portalu 1688.com - zwróć uwagę, że wielu producentów oferuje ten sam produkt w różnej cenie.


Jakie towary są najczęściej importowane z Chin?


W imporcie z Chin najczęściej spotykamy sprzęty RTV i AGD. Są to przede wszystkim smartfony. Nie da się ukryć, że Chiny to czołowy producent tych właśnie urządzeń. Jednak oprócz telefonów komórkowych często importuje się także inteligentne opaski sportowe, słuchawki, głośniki, kamerki samochodowe oraz sportowe. Z Chin opłaca się także sprowadzać wszelkiego rodzaju drobne akcesoria, takie jak kable, zasilacze itp.


Dominuje podejście, że z Chin dobrze jest sprowadzać towary, które nie są masowo produkowanie w Polsce. Czego zatem nie opłaca się importować? Przykładem mogą być produkty drewniane - w Polsce są one produkowane na masową skalę, a ich import z Chin jest kłopotliwy ze względu na np. gabaryt (łóżka, komody, stoły itp).Przykłady różnych zegarków inteligentnych - ceny zależne są od cech urządzenia. Strona: 1688.com


Ubrania i obuwie importowane z Chin


Ta kategoria jest również bardzo obszerna. Jak wiadomo, w Chinach szyje się ubrania dla wielu sieciówek na całym świecie. Podczas gdy my płacimy za nie nawet kilkaset złotych, to w kraju ich produkcji nie zapłacimy za nie więcej niż kilkanaście-kilkadziesiąt złotych! Coraz więcej sklepów internetowych oferuje chińskie ubrania za przystępne ceny. Często zdarza się, że osoby kupujące w znanych sieciówkach napotykają dokładnie te same ubrania online. Nie trzeba mówić, że ceny są w dużej dysproporcji. Oprócz samych ubrań, z Chin importuje się wiele dodatków, akcesoriów i obuwia. Także w bardzo konkurencyjnych cenach w stosunku do sklepów sieciowych.Odzież z branży erotycznej / sensualnej jest w Chinach często bardzo tania. Strona: 1688.com

Trzeba jednak zaznaczyć, że sporo ubrań produkowanych jest w krajach takich jak Turcja, Bangladesz, Indie ze względu na niższe koszty produkcji (producenci chińscy są w tym przypadku często mniej konkurencyjni).Co jeszcze warto ściągnąć z Chin?


Kolejna grupa importowanych produktów to wszelkiego rodzaju artykuły do domu, tekstylia, oświetlenie, dekoracje do ogrodów oraz akcesoria do biura. Szczególnie drobne akcesoria i dodatki. Równie popularne w imporcie są gry i zabawki, a także akcesoria sportowe.


W Chinach można znaleźć wiele produktów, które w Polsce kosztują nawet kilkukrotnie więcej. Dlatego import produktów do naszego kraju jest bardzo opłacalny. Jednak możemy napotkać wiele problemów, szczególnie w komunikacji oraz w kwestii proceduralnej. Należy pamiętać, że import wiąże się z poniesieniem kosztów takich jak transport, odprawa eksportowa, odprawa importowa, cło, VAT i inne koszty, których często początkujący nie biorą pod uwagę.


Gdzie szukać najtańszych produktów oraz producentów? Znajdziesz je na stronie 1688.com - ta strona należy do tego samego właściciela, co strony Alibaba oraz Aliexpress. Strona 1688.com jest przeznaczona dla producentów chińskich kierujących swoje oferty dla dystrybutorów krajowych - ceny tam są najniższe. Często potem te same produkty trafiają na Alibaba / Aliexpress z doliczoną marżą pośrednika.


Wideoporadnik - jak używać strony 1688? : https://youtu.be/6rduqP55HCQ
Reklama:

Jeśli szukasz pomocy w imporcie z Chin lub kompleksowej obsługi, skorzystaj z naszych usług: discolm.pl

Towar dostarczamy pod dowolny polski adres. Wystawiamy na niego polską fakturę VAT.

1,513 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie