Pomoc w imporcie z Chin

Nie da się ukryć, że polska kultura jest zupełnie odmienna od tej azjatyckiej. Wpływa to na cały styl życia w obu krajach. Dlaczego o tym mówimy przy tym artykule? Otóż, przy importowaniu towaru z Chin trzeba dopełnić wielu formalności oraz porozumieć się z osobami, których styl życia i zachowanie odbiega od naszych standardów. Często przez nieporozumienia lub brak odpowiedniej wiedzy nie dochodzi do transakcji. Próba importu produktów z Chin kończy się fiaskiem.
Właśnie dlatego pośrednik to ktoś, kogo zdecydowanie potrzebujemy na początku naszej drogi z importem z Chin. W przyszłości, gdy nasze doświadczenie wzrośnie, będziemy mogli realizować importy na własną rękę, jednak osoby początkujące powinny skorzystać z usług specjalistów i pomocy w imporcie z Chin.

Jakie problemy mogą pojawić się przy imporcie z Chin?

Wiele osób zabiera się do importowania z Chin samodzielnie bez odpowiedniego przygotowania. Choć wszystko może nam iść gładko i bez problemów, to w końcu na którymś etapie kontaktowania się ze sprzedawcami z Chin, coś pójdzie nie tak. Zwykle chodzi o podobne sytuacje, w których doświadczona osoba od razu wie, co zaszło.

Pierwszym problemem, na który uskarża się najwięcej osób, jest urwanie kontaktu. Pierwsza sytuacja to kontakt poprzez portal Alibaba, dogranie szczegółów i… cisza. Jest to spowodowane chęcią przeniesienia transakcji poza portal w celu zwiększenia zarobku producenta – nie musi on wtedy ponosić kosztu prowizji dla portalu. Urwanie kontaktu ma również miejsce po przelaniu środków chińskiej firmie – sytuacja znikającego producenta zdarza się często i jeśli nie operujesz w Chinach jako chiński podmiot – na 99% nie odzyskasz swoich pieniędzy. Jeśli tak jak my posiadasz oddział chiński, pracowników, partnera – operujesz wtedy na innych zasadach, niż firma z zagranicy. Jako kontrahent z Polski nie wyegzekwujesz nic od chińskiego producenta w większości przypadków.

Początkującym importerom polecamy nową pozycję w portfolio naszych usług – weryfikacja kontrahenta z Chin

Drugi problem dotyczy dokumentacji. Często zdarza się, że pomimo otrzymania odpowiednich certyfikatów przed wysyłką towarów, okazują się one później fałszywe. Najczęściej prawda wychodzi na jaw podczas odprawy celnej w Polsce.

Trzeci problem to inny towar próbny od ostatecznej wersji. Próbki przesłane przez dostawcę nie pokrywają się z tym, co zostało wysłane jako finalna partia towaru.

Czwarty problem ma związek z zaliczką. Zdarza się, że wszystko idzie dobrze, zlecenie zostaje ustalone. Następnie po uiszczeniu zaliczki okazuje się, że fabryka jednak nie może wykonać naszego zlecenia / nie dotrzymuje terminów / urywa się kontakt.

Piąty problem jest podobny. Jednak tutaj mamy sytuację, w której po wpłaceniu zaliczki otrzymujemy informację, że jednak musimy zapłacić więcej lub zrezygnować z niektórych opcji. To częsta sytuacja, którą sprzedawcy wykorzystują do zarobienia większych pieniędzy – często po wykonaniu przelewu klient decyduje się na dopłatę, by ograniczyć potencjalne problemy ze zwrotem środków.

Ostatni problem dotyczy terminowości. Choć ustalone zostało np. 30 dni na wykonanie zamówienia, to termin nie został dotrzymany.

Zalety współpracy przy imporcie z Chin z pośrednikiem

Wszystkich wyżej wymienionych problemów da się uniknąć. Jednak większość z nich bierze się właśnie z przekonania, że sami sobie poradzimy. Chcąc zaoszczędzić na płaceniu za import z Chin z pośrednikiem tracimy znacznie więcej. Dlatego w ostatecznym rozrachunku zdecydowanie lepiej jest zaufać specjaliście. Opłata za usługę pomocy w imporcie z Chin wcale nie jest taka wysoka jak straty na źle przeprowadzonych transakcjach. Warto zaufać więc rzetelnej firmie, na przykład takiej jak nasza. Jak działamy?

Największą zaletą podjęcia współpracy przy imporcie z Chin z pośrednikiem jest przejrzysta umowa. Podpisujemy ją i nie mamy żadnych problemów z ewentualnym pociągnięciem podmiotu do odpowiedzialności (umowę podpisujesz z polską firmą Discolm Sp. z o.o.). W końcu jest to polska umowa z polską firmą. Na sprowadzone produkty zostaje wystawiona polska faktura VAT.

Czy warto zainwestować w import z Chin z pośrednikiem?

Import z Chin z pośrednikiem to realna i korzystna pomoc. Tego typu specjaliści mają duże  doświadczenie i doskonałą wiedzę – teoretyczną i praktyczną, jak pracować z azjatyckimi dostawcami. Wykwalifikowany pośrednik potrafi wynegocjować najlepsze ceny. Do tego zna doskonale chiński rynek i wie, gdzie znaleźć najlepsze towary oraz dobrych, zaufanych dostawców. Nawet płacąc za usługi pośrednika i jego pomoc w imporcie z Chin oszczędzimy na samych transakcjach! Oprócz pieniędzy, zachowamy wiele czasu oraz oszczędzimy sobie nerwów. Wraz ze wzrostem doświadczenia w dziedzinie importu, można rozpocząć transport z Chin na własną rękę, jednak początkującemu importerowi bezpieczniej jest zdać się na pomoc specjalistów.

Zaufaj rzetelnej firmie, która wie skąd sprowadzić pożądane przez Ciebie produkty – zaufaj Discolm!

Obejrzyj nasze wideo z pracy w Chinach:

Similar Posts

Dodaj komentarz