Odprawa retrospektywna

Odprawa retrospektywna to metoda na naprawienie sytuacji, w której Twój towar dotarł do Ciebie bez jakichkolwiek dokumentów z odprawy celnej importowej. Najczęstszą przyczyną takiej sytuacji jest wysyłka towaru przez dostawcę przy pomocy „DDP”. DDP specjalnie zostało napisane w cudzysłowie, ponieważ zastosowana metoda wysyłki nie ma nic wspólnego z prawdziwym DDP. Twój towar został zapewne do Polski przemycony lub odprawiony na zbiorczej fakturze przez przewoźnika. Taka sytuacja uniemożliwia Ci zaliczenie zakupu produktów w koszty firmowe, ponieważ nie posiadasz dokumentów z odprawy celnej importowej w Polsce.

Przeczytaj więcej na ten temat w artykule na naszym blogu: DDP Incoterms – pułapka grey customs

lub obejrzyj materiał wideo

Jak działa odprawa retrospektywna?

Nasza firma przygotowuje specjalny wniosek oraz kompletuje dokumentację dla Urzędu Celnego. Zajmujemy się kompleksowo wysyłką dokumentacji oraz kontaktem z Urzędem Celnym. Odprawa retrospektywna jest trudniejsza niż zwykła odprawa celna, przez co jej cena jest wyższa.

Odprawa retrospektywna i jej koszt

Koszt odprawy retrospektywnej w naszej firmie wynosi 600 zł netto. Obowiązuje przedpłata. 

UWAGA! Odprawa retrospektywna może wiązać się z dodatkowymi czynnościami, wyjaśnieniami oraz procedurami, które mogą potrwać nawet 90 dni! Urząd Celny może również nie wyrazić zgody na dopuszczenie towaru do obrotu (w sporadycznych przypadkach). W sytuacji, gdy Urząd nie dopuści towaru do obrotu, opłata w wysokości 600 zł netto nie podlega zwrotowi. 

Jeśli jesteś zainteresowany odprawą retrospektywną, napisz do nas wiadomość na adres: [email protected] lub uzupełnij poniższy formularz kontaktowy.

Napisz do nas

Czekamy na Twoją wiadomość

Użyj formularza, napisz na adres mailowy [email protected] lub zadzwoń pod numer 12 345 03 90. Na wiadomość odpisujemy w ciągu kilkunastu minut w godzinach 8-16.

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 16:00